skreč
06.09.2017 - 17.02.2018
skreč

Zprávy

Djokovič poprvé bez ztráty setu, jako první muž v open éře odehrál 100 zápasů na všech majorech

Novak Djokovič (36) až ve třetím utkání na letošním Australian Open postoupil bez ztráty setu. S 10 triumfy nejúspěšnější hráč úvodního grandslamu sezony si ve svém jubilejním 100. zápase v tomto dějišti poradil 6:3, 6:3, 7:6 s Tomásem Martínem Etcheverrym (24), upravil svou bilanci v Melbourne Parku na 92:8 a pošestnácté prošel do druhého týdne. Jako první muž v open éře odehrál 100 duelů na všech čtyřech grandslamech. V osmifinále nastoupí proti Adrianovi Mannarinovi (35).

Krejčíková je i do třetice jasnou favoritkou, Macháč zabojuje o druhý týden proti Chačanovovi

V rámci šestého hracího dne letošního ročníku Australian Open jsou na programu první boje o účast ve druhém týdnu úvodního grandslamu roku. Barbora Krejčíková si i ve třetím zápase vyzkouší roli favoritky, tentokrát proti domácí kvalifikantce a deblové světové jedničce Storm Hunterové. Tomáš Macháč se bude snažit zaskočit dalšího nasazeného hráče, ve třetím kole vyzve loňského semifinalistu Karena Chačanova. V akci budou i obhájci titulu Novak Djokovič a Aryna Sabalenková.

Nadal po operaci a roce bez tenisu? Nečelil brejkbolu a přehrál Thiema. Postoupil i Macháč

ATP BRISBANE - Rafael Nadal (37) si připisuje vítězný návrat po rok dlouhé pauze zaviněné zraněním a následnou operací kyčle. V Brisbane zkušený Španěl odstartoval výhrou nad Dominicem Thiemem (33), Rakušanovi v souboji grandslamových šampionů nenabídl jediný brejkbol a zvítězil 7:5, 6:1. O čtvrtfinále si zahraje s domácím Jasonem Kublerem, nebos Aslanem Karacemvem.