čtyřhra: - / 8.

Loni ukončila kariéru. Letos Schiavoneová bojuje s rakovinou

Francesca Schiavoneová, jež vloni před US Open ukončila kariéru, bojuje s rakovinou. První italská grandslamová šampionka s titulem z antukového Roland Garros z roku 2010 na sociálních sítích oznámila, že prodělala chemoterapii.

Grandslamová vítězka Schiavoneová ve 38 letech ukončila kariéru

Francesca Schiavoneová se ve 38 letech rozhodla oficiálně ukončit kariéru profesionální tenistky, informaci oznámila na tiskové konferenci na právě probíhajícím US Open. Rodačka z italského Milána vyhrála v roce 2010 French Open a stala se první italskou vítězkou grandslamu. Na okruhu WTA získala celkem osm titulů, třikrát pomohla Itálii vyhrát Fed Cup a v lednu 2011 se vyšplhala na čtvrté místo žebříčku WTA.

Strýcová už tři měsíce nevyhrála. Osmou prohru po sobě utrpěla v Římě se Stephensovou

WTA ŘÍM - Barbora Strýcová na antuce v Římě čtvrt roku dlouhé čekání na výhru neukončila. Česká tenistka podlehla po téměř dvou a půl hodinách boje 7-6 3-6 1-6 světové desítce Sloane Stephensové a prohrála osmý zápas po sobě.

Bencicová ve šlágru dne vyřadila loňskou finalistku Venus Williamsovou. Končí i Vandewegheová a Stephensová

AUSTRALIAN OPEN - Belinda Bencicová ve šlágru dne v prvním kole Australian Open vyřadila loňskou finalistku a světovou pětku Venus Williamsovou, kterou porazila na pátý pokus. Švýcarka vyhrála už pošestnácté v řadě a pokračuje ve fenomenálním návratu. Nedařilo se ani dalším Američankám; v prvním kole vypadly také loňská semifinalistka CoCo Vandewegheová nebo Sloane Stephensová.

Ještě nekončím, vzkázala Schiavoneová a přislíbila účast v Melbourne

Sedmatřicetiletá Francesca Schiavoneová se do tenisového důchodu nakonec ještě nechystá. Letošní sezona měla být její poslední, ale vítězku French Open natolik inspirovali Roger Federer a sestry Williamsovy, že se ještě na ženském profesionálním okruhu bude minimálně rok prát o ty nejcennější trofeje. A začne hned v lednu v Melbourne.

Kvitová ve Stanfordu začne proti Bondarenkové. Na hardu ji ještě neporazila

WTA STANFORD - Petra Kvitová vstoupí do turnaje ve Stanfordu, kde ji čeká první letošní zápas na tvrdém povrchu, soubojem s Katerynou Bondarenkovou, s níž oba duely na hardu prohrála. Ukrajinka v prvním kole vyřadila Italku Schiavoneovou.

Kr. Plíšková vybojovala na Mallorce premiérové čtvrtfinále na trávě

WTA MALLORCA - Kristýna Plíšková vybojovala na turnaji WTA International na Mallorce postup do svého prvního čtvrtfinále na trávě na okruhu WTA Tour, když dnes ve druhém kole porazila 6-3 7-6 italskou veteránku Francescu Schiavoneovou. Její další soupeřkou bude CiCi Bellisová, nebo Mona Barthelová.

Hlasujte v květnových anketách WTA. Mezi nominovanými je i Barbora Strýcová

Stejně jako každý měsíc i v květnu mohou tenisoví příznivci na stránkách WTA Tour zvolit nejlepší hráčku měsíce, největší průlom měsíce a nejlepší úder měsíce. Mezi nominovanými v kategorii Úder měsíce je i česká tenistka Barbora Strýcová.

Obhájci titulů Muguruzaová a Djokovič vstup do letošního French Open zvládli

FRENCH OPEN - První kolo French Open nabídlo bitvu dvou bývalých šampionek mezi Garbiñe Muguruzaovou a Francescou Schiavoneovou. Úspěšnější nakonec byla loňská vítězka Muguruzaová, která po hodině a půl zvítězila 6-2 6-4. Uspěl také Novak Djokovič, jenž po dvou a půl hodinách porazil 6-3 6-4 6-2 Marcela Granollerse.

Pavljučenkovová vyhrála druhý turnaj v řadě. V Rabatu získala 10. titul

WTA RABAT - Ruska Anastasija Pavljučenkovová potvrdila na turnaji v Rabatu roli nasazené jedničky a získala desátý titul na okruhu WTA, z toho druhý na antuce. Ve finále zdolala devět zápasů neporaženou šestatřicetiletou Italku Francescu Schiavoneovou a po mexickém Monterrey ovládla druhý turnaj v řadě.