skreč
10.02.2015 - 21.02.2015
skreč

Zprávy

Lehečka pokračuje na vítězné vlně i v Melbourne, Veselý neudržel vedení proti Filsovi

AUSTRALIAN OPEN - Jiří Lehečka (22) tři dny po premiérovém triumfu na okruhu ATP bez potíží vykročil za obhajobou čtvrtfinále na Australian Open. Dvaadvacetiletý Čech v Melbourne začal hladkým vítězstvím 6:3, 6:2, 6:3 nad Španělem Bernabém Zapatou (27). Naopak hned v prvním kole skončil posedmé z devíti účastí Jiří Veselý (30), který podlehl 6:4, 5:7, 2:6, 3:6 francouzskému talentovi Arthuru Filsovi (19).

Plíšková na Australian Open vyzve Rybakinovou, vstup do turnaje čeká i Lehečku a Veselého

V rámci třetího hracího dne letošního ročníku Australian Open se zkompletuje obsazení druhého kola. Z českých tenistů do hlavní soutěže úvodního grandslamu sezony vstoupí Karolína Plíšková proti loňské finalistce a jedné z největších favoritek Jeleně Rybakinové, Jiří Veselý startující na chráněný žebříček a Jiří Lehečka, který dorazil po triumfu v Adelaide. Šlágrem úterního programu je souboj světové jedničky Igy Šwiatekové s bývalou šampionkou Sofií Keninovou.

Češi v Davis Cupu porazili domácí Španěly. Ve Valencii bodovali Macháč, Lehečka i deblisté

DAVIS CUP - Čeští tenisté vstoupili do základní skupiny finálového turnaje Davisova poháru výhrou 3:0 nad domácími Španěly. O vítězství ve Valencii rozhodli už ve dvouhrách, v nichž Tomáš Macháč (22) přehrál bez ztráty podání 6:4, 6:4 Bernabého Zapatu (26) a Jiří Lehečka (21) následně v duelu týmových jedniček zdolal 7:6, 7:5 Alejandra Davidoviche (24). Třetí bod v deblu získali debutant Jakub Menšík (18) a Adam Pavlásek (28).