Tipy

TenisPortal.cz publikuje v průměru několik tipů denně a zveřejňuje je zpravidla nejpozději 2 hodiny před začátkem zápasu. Důvěru v tip hodnotíme na stupnici 1 - 10 s ohledem na pravděpodobnost výhry a výhodnost kursů. Používáme nejvýhodnější kursy českých sázkových kanceláří i nejznámějších internetových SK. Pozor, nečekejte jen výhry a nezlobte se na nás za prohry, snahou je, aby naši poradci dosahovali výnosů v dlouhodobém horizontu. Rozhodnutí o sázce je na vás, tento servis má informativní povahu.

 

 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Stanislas Wawrinka (vloženo: 19.04. 09:28)
Vklad: 5 bodů za kurs 2.27
nejvýhodnější kurs:  Pinnacle Sports
statistiky a kursyFerrer D. / Wawrinka S. , Stanislas Wawrinka @ 2.27 | Monte Carlo
Datum: 19.04.2014 13.45

Ferrer se mi herně v MC líbí, nicméně stále si myslím, že Wawrinka na zdejším turnaji předvádí lepší tenis. Švýcar byl po vyhraném AO pod dekou, ale jakmile přijel do MC, tak zase předvádí slušný tenis. Sám drobný herní výpadek přičítá k tomu, že není smířen s rolí velkého favorita v zápasech. Sice do dnešního utkání bude vstupovat jako žebříčkový favorit právě STAN, nicméně kursově už to tak neplatí. A hlavně si myslím, že mnohem větší očekávání budou právě ležet na Davidovi, který včera dokázal skolit Nadala. A taková pozice by dle mého měla Švýcarovi sedět. Wawrinka v turnaji skvěle podává, sice odehrál o jeden zápas méně, ale stejně ani Čiličovi a ani Raoničovi nenabídl ani jeden breakball. Ferrer přicházel o podání ve všech třech zápasech. Nadal měl včera dokonce 10 možností, jak prolomit podání Ferrera, ale využil jen 3. Navíc nemůžu nezmínit, že k včerejší prohře přispěl Nadal tak trochu sám svými 44 nevynucenými chybami. Tlak dle mého dnes bude na Ferrerovi a věřím, že toho dokáže Švýcar využít a že zvítězí.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Počet setů: 3 (vloženo: 19.04. 09:13)
Vklad: 2 bodů za kurs 2.66
nejvýhodnější kurs:  Chance
statistiky a kursyKvitová P. / Giorgi C. , Počet setů: 3 @ 2.66 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 14.30

Doplňkový bet k sázce Over 20 Games.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Over 20 Games (vloženo: 19.04. 09:11)
Vklad: 3 bodů za kurs 1.70
nejvýhodnější kurs:  Pinnacle Sports
statistiky a kursyKvitová P. / Giorgi C. , Over 20 Games @ 1.70 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 14.30

Myslím, že půjde o klasický WTA zápas, přičemž nebude nouze o výkyvy, hodně winnerů, ale také nevynucených chyb. Dopomoct by k tomu měl i rychlý povrch, který bude na hráčky v Ostravě čekat. Obě tenistky jsou známé svou ofenzivní hrou a tady si myslím, že se Kvitová bude muset mít na pozoru. S Giorgi ještě nikdy nehrála a myslím, že bude chvíli trvat, než si na hru Italky zvykne. Nedivil bych se, kdyby Kvitová prohrála i první sadu a poté se pokoušela o obrat. Giorgi je velice útočnou tenistkou, o útok se pokouší prakticky z každé pozice, k tomu má i skvělý servis. Musíme s touto nadějnou Italkou hodně počítat. Své letos ukázala už několikrát - letos už dvakrát porazila Petkovic, v IW pak Sharapovou a v Katovicích byla ve finále. Sama o sobě říká, že si s každým zápasem stále více věří. A že to nejsou jen plané řeči, jsme mohli vidět např. právě v Polsku. Kolikrát mě Camila dost překvapila, jak často v řadě dokáže zahrávat konečně míčky, aniž by se mýlila. Rychlé podmínky jí budou sedět, ale to Kvitové rovněž. Čekám tedy ofenzivní bitvu, která dle mého přinese over a rozuzlení až ve třetí sadě.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Jan Mertl (vloženo: 19.04. 08:40)
Vklad: 4 bodů za kurs 2.25
nejvýhodnější kurs:  5Dimes
statistiky a kursyPodlipnik-Castillo H. / Duckworth J. , Jan Mertl @ 2.25 | Santiago challenger
Datum: 19.04.2014 17.00

Tipuji výsledek kvalifikačního zápasu na turnaji v Bukurešti, zápas Jan Mertl - Simone Vagnozzi, start dnes ve 13:30

Nemohu souhlasit s tím, aby byl Vagnozzi v zápase favoritem. Třicetiletý Ital je sice zkušeným antukářem, ale svou hrou podle mě už nestačí na ty lepší hráče challengerů. Důkazem toho jsou letošní výsledky, kdy sice na futures turnajích předvádí dobré výkony, ale jakmile se přesune o level výše, tak už herně nestíhá. Letos se na challengerech předvedl 2x a výsledkem byly dvě prohry. Nejprve s J. Pereirou (hráč 3. stovky) a nedávno ho v Mersinu vyřadil Gerasimov (rovněž hráč 3. stovky). Myslím, že Mertl platí na challengerech za slušného hráče. Svůj styl hry sice více uplatní na rychlých površích, nicméně antuka je pro něj nejoblíbenějším místem, kde také v minulosti odehrál hodně zápasů. H2H 2-0 pro Mertla (oba ale hala). Můj favorit je na druhé straně než u bookies.
 
 • tipér: Milas Double - Pfizenmaier, Beck (vloženo: 19.04. 08:17)
Vklad: 5 bodů za kurs celkem 1.66
nejvýhodnější kurs:  Bet365
statistiky a kursyPfizenmaier D. / Marcinkevica D. , Pfizenmaier @ 1.36 | Stuttgart
Datum: 19.04.2014 12.30

Pfizenmaier je sice z formy, ovšem pořád je pro mě kvalitativně minimálně o třídu lepší hráčkou než Marcinkevica, která patří stále někam k podprůměru ITF scény. Podmínky ve Stuttgartu vždy přály útočním hráčkám a to Dinah určitě je. Její herní styl je založen na silném forehandu a dobrém prvním servisu, slušně je na tom ale i pohybově a technicky. Diana obecně nemá silnější úder a opravdu už od pohledu je vidět, že je její strop někde kolem toho dvoustého místa žebříčku WTA. Její letošní forma je navíc také špatná. Věřím, že Němka před domácím publikem bude schopna předvést svůj standart, který by měl stačit na výhru.
statistiky a kursyBeck A. / Barrois K. , Beck @ 1.22 | Stuttgart
Datum: 19.04.2014 14.05

Beck má letos hodně slušnou sezónu a na antuce by určitě měla být také silné. Dopomoci by ji k tomu měly její hlavní zbraně, což je hlavně parádní pohyb, krytí základní čáry a také return. Barrois je technickou hráčkou s dobrým slicem a slušnou hrou na síti. Její hra ale podle mého soudu platit na Beck nebude, bude často prohazována, případně nucena k chybám. Dvousetová výhra Anniky je tu silně pravděpodobná.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Rumunsko (vloženo: 18.04. 20:06)
Vklad: 4 bodů za kurs 1.52
nejvýhodnější kurs:  Fortuna
statistiky a kursyCirstea S. / Ivanovic A. , Rumunsko @ 1.52 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 11.10

Upřesnění: Tipuji výsledek duelu v rámci World Group II Play-Off (Rumunsko - Srbsko), přičemž tipuji, že zvítězí celek Rumunska.

Sestavy:
Rumunsko: Halep, Cirstea, Niculescu, Begu
Srbsko: Ivanovic, Jovanovski, Jaksic, Stojanovic

Rumunky si pozvaly Srbky pod širé nebe na antuku. A hned první zápas v rámci víkendu přinese velkou podívanou (a to ve všech směrech :-)) Střetnou se totiž dvě půvabné tenistky, které jsou navíc i velké kamarádky. Favoritkou zápasu Cirstea - Ivanovic je samozřejmě Ana, už vzhledem k aktuální formě a vyhranému turnaji v Monterrey. Já spoléhám na to, že cesta k výhře Rumunska povede přes dvě výhry Halep + bod z debla. Klíčovým zápasem bude zápas Simony a Any. Zde věřím, že Rumunka bude trpělivější a že donutí Srbku k chybám. Jistým vodítkem k utkání může být i jediný (dohraný) vzájemný zápas, který loni v hale vyhrála Halep nad Ivanovic 2-1, přičemž šlo o halu, což je prostředí, kde Halep určitě ještě má rezervy a nebezpečnější je jinde. Velkou výhodou je přítomnost deblových specialistek Begu/Niculescu. Zkušenější deblistka v týmu Srbek chybí a zde by to tedy měl být jasný bod pro domácí hráčky. Rozhodující tedy bude duel Halep - Ivanovic, ve kterém věřím více Rumunce, potažmo celému rumunskému družstvu, že dokáže doma vyhrát.

 
 • tipér: Milas Sólo sázka - over 20,5 games (vloženo: 18.04. 19:33)
Vklad: 3 bodů za kurs 1.75
nejvýhodnější kurs:  Pinnacle Sports
statistiky a kursyVekic D. / Zhang S. , over 20,5 games @ 1.75 | Kuala Lumpur WTA
Datum: 19.04.2014 10.50

Vekic sice konzistenci dnes trochu držet dokázala, ovšem i tak souboj s Mayr-Achleitner přinesl velký počet gamů. Donna tu zatím nehrála žádná jednoduchý zápas, což i případ Zhang, která má k tomu všemu navíc velké problémy na podání, předveším pak nabízí pravidelně nepřiměřené množství brejkbolů. Znovu si nedovedu představit jednoznačný výsledek, tři sety jsou tu navíc také hodně reálné.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Japonsko (vloženo: 18.04. 19:18)
Vklad: 3 bodů za kurs 2.35
nejvýhodnější kurs:  Chance
statistiky a kursyRus A. / Nara K. , Japonsko @ 2.35 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 13.10

Upřesnění: Tipuji výsledek Fed Cupu v rámci World Group II Play-Off (Nizozemsko - Japonsko), přičemž tipuji výhru celku Japonska

Takový kurs na postup Japonek je dle mého nesmysl a je třeba ho hrát co nejdříve, než poklesne kurs. Celek Nizozemska vybral pro klání kombinaci antuka/hala. Volba je to vskutku logická. Nizozemsko bude mít k dispozici toto kvarteto tenistek: Bertens, Rus, Hogenkamp, Krajicek, Japonky pak nastoupí ve složení Nara, Doi, Ozaki, Aoyama. Oba celky se co se týká forem hráček nacházejí na velmi podobné úrovni. Za domácí: Bertens je hráčkou, která v poslední době celkem chytla formu, za hostující celek pak Nara, která letos dokonce i vyhrála turnaj na antuce v Rio de Janeiro a byla vyhlášena vycházející hvězdou tenisu. Poté mají oba celky hráčku s o dost horší formou - na straně domácích je to Rus, která je dlouhodobě úplně bez formy, navíc se potácí s velkými problémy na servise, na straně druhé je bez náznaku formy Doi. V každém týmu pak nechybí ani specialistka na debl. Myslím, že půjde o velice vyrovnané klání, kterému by klidně slušela i rovina, proto kurs přes dvě celé na Japonky beru. Situace v obou týmech je co se forem týká podobná a když to nadlehčím, nevěřím, že by Bertens dokázala všechny body urvat "sama" a táhnout domácí celek. Japonky budou kousat.

Kursy na postupy - Fed Cup
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Donna Vekic (vloženo: 18.04. 17:17)
Vklad: 3 bodů za kurs 2.00
nejvýhodnější kurs:  Expekt
statistiky a kursyVekic D. / Zhang S. , Donna Vekic @ 2.00 | Kuala Lumpur WTA
Datum: 19.04.2014 10.50

Pokud bych měl tipovat vítězku, tak zvolím Vekic. Je pravdou, že tu byla téměř krok od vyřazení (to když Kristýna Plíšková mohla Donnu z turnaje vyřadit), jenže nepovedlo se jí to. A Chorvatku tato výhra hodně zvedla a dnes mohla v náročných podmínkách trochu ušetřit síly a nemusela do třetí sady, na rozdíl od své semifinálové soupeřky. Vekic je v mých očích lepší tenistkou, která se dlouho nemohla chytit, ale už od turnaje v Miami přišlo znatelné zlepšení a já cítím, že její sebedůvěra je zase zpět. Může si konečně věřit a dostat se ke své hře a formě, kterou měla loni před Wimbledonem. Zhang hodně těží z asijského prostředí a dá se říct, že tam, kde nyní v žebříčku je (45), je hlavně díky turnajům na asijském kontinentu. Ale jak se ukázalo, i v Malajsii měla dost problémů a to s poměrně slabšími hráčkami. Naopak Vekic je nadějnou hráčkou, dle mého aktuálně v lepší formě. Donna musela porazit na zdejším podniku těžší soupeřky a já ji v tomto utkání rozhodně nevnímám jako outsiderku. Navíc Chorvatce dnes slibně šlapal i servis (10 es) a já cítím, že svou útočnou hrou soupeřku udolá. Čekám ale, že houževnatá Zhang bude vzdorovat a že se výhra Donny zrodí až po boji.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - over 21.5 gamů (vloženo: 18.04. 17:16)
Vklad: 3 bodů za kurs 1.80
nejvýhodnější kurs:  Fortuna
statistiky a kursyVekic D. / Zhang S. , over 21.5 gamů @ 1.80 | Kuala Lumpur WTA
Datum: 19.04.2014 10.50

Obě hráčky měly na cestě do semifinále velké výkyvy a jen se tak potvrdilo, že nejsou tento týden schopny v zápase předvést vyrovnanější vystoupení. Vekic zde musela ze tří zápasů hned 2x do rozhodující sady a jen pro zajímavost, přes over 21,5 gemů šla v každém zápase. Dost podobně je na tom i Zhang, která odehrála dokonce ve všech třech zápasech tři sety a k overu tak dovedla každé své zdejší utkání. Myslím, že za tím ale nestojí jen výkyvy tenistek ve hře, ale do jisté míry k tomu přispívá i zdejší klima, které je pro tenistky hodně těžké a zkrátka si vybírají slabší chvilky s těmi lepšími, protože v podmínkách, které v Kuala Lumpur panují, je opravdu velice těžké hrát tenis, natož pak udržet koncentraci po celou dobu utkání. To se myslím promítne i do tohoto semifinále. Očekávám tedy alespoň 22 her.
 
 • tipér: Milas Sólo sázka - Vekic (vloženo: 18.04. 17:12)
Vklad: 3 bodů za kurs 2.00
nejvýhodnější kurs:  Expekt
statistiky a kursyVekic D. / Zhang S. , Vekic @ 2.00 | Kuala Lumpur WTA
Datum: 19.04.2014 10.50

Vekic během poslendích týdnů dosáhla na několik zajímavých výsledků a získala tak zpět sebevědomí, které ztratila během úvodních měsíců letošní sezóny. Během podniku v Kuala Lumpur velmi dobře podává, hraje svůj typický aktivní tenis, což dnes pocítila Rakušanka Mayr-Achleitner. Zhang se tu trápí kolo co kolo, pokaždé hrála na maximální počet setů, nabízí pravidelně velký počet brejkbolů a působí hodně zranitelně. Donna má po dleší době šanci na dobrý výsledek a já mám pocit, že tenhle zápas zvládne. Kurs je z mého pohledu mimo, Chorvatka má být favoritkou. Vklad držím níže, protože budu hrát i over na tento zápas, pouze čekám na lepší nabídku, ta aktuální mě zatím nezajala.
 
 • tipér: Jestřáb Sólo sázka - Germany (vloženo: 18.04. 14:44)
Vklad: 4 bodů za kurs 1.53
nejvýhodnější kurs:  Pinnacle Sports
statistiky a kursyStosur S. / Petkovic A. , Germany @ 1.53 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 4.10

Upřesnění: Tipuji, že do finále Fed Cupu postoupí výběr Německa.

Austrálie bude mít k dispozici kvarteto tenistek: Stosur, Dellacqua, Barty, Sanders, Německo pak Kerber, Petkovic, Goerges, Groenefeld. Hrát se bude na outdoor hardu v Brisbane. Německý výběr má lepší tým a já vidím jeho šance na postup mnohem vyšší. Faktem je, že prostředí FC je trochu odlišné od toho na turnajích, ale stále platí, že tým Německa má v podstatě tři vyrovnané hráčky + kvalitní deblistku. Na Australankách bude, aby v podstatě vybojovaly postup přes své tři hráčky, Sanders nepočítám. Největší tlak bude pochopitelně kladen na Sam, která ale, jak pravidelně ukazuje již několik let, nedokáže jako domácí hráčka často potvrdit roli favoritky a psychicky se trápí, což se znatelně projevuje i v její hře. Osobně dost pochybuji, že při současné formě Kerber a Petkovič, získá Stosur oba body v singlu. Spíše naopak. Zajímavý a vyrovnaný bude také debl, v němž domácí s největší pravděpodobností postaví vyzkoušené duo Barty/Dellacqua. Nicméně ani německý celek v tomto ohledu nebude pozadu, protože kombinace Goerges/Groenefeld může na bod klidně také pomýšlet. Ale třeba ani nebude třeba. Každopádně Němky jsou zaslouženě favoritkami a já bych na jejich postup nevypsal víc než @1.40.
 
 • tipér: Milas Sólo sázka - Germany (vloženo: 18.04. 12:11)
Vklad: 4 bodů za kurs 1.56
nejvýhodnější kurs:  Pinnacle Sports
statistiky a kursyStosur S. / Petkovic A. , Germany @ 1.56 | Fed Cup
Datum: 19.04.2014 4.10

Předmětem tohoto tipu je souboj Austrálie - Německo (Fed Cup - semifinále), kde jako vítězky tipuji hostující Němky.

Australanky se budou spoléhat na Stosur, která je ale pravidelně celou kariéru v domácím prostředí není schopna předvést odpovídající výkony. Problém je to především psychického rázu a přijde mi, že se rozhodně nezlepšuje. Dvojkou domácích je Dellacqua, která má dobrý rok, ovšem její kvalita hry má určitě mantinely, za které se prostě nedostane. Ony mantinely jsou pak daleko užší, než mantinely německých hráček, které jsou daleko kvalitnější. Hostující tým se může spolehnout na osvědčenou dvojici Kerber, Petkovic. Andrea navíc nedávno ovládla podnik v Charlestonu a nachází se v dobrém rozpoložení. Němky budou ale ve všech dvouhrách favoritkami, někdy většími, někdy menšími, ale budou. Předpokládám, že hratelné budou dva body přes Dellacqu a minimálně jeden přes Stosur, které jednoduše doma nevěřím. Ve čtyřhře budou favoritkami domácí hráčky, ale Fed Cup je v tomto unikátní a německý pár má rozhodně také kvality. Německý tým má z mého pohledu velké šance na postup do frinále, větší než značí kurs 1.56.
 
 • Výsledky
Datum Zápas Tip Kurs Bodů Skóre   Výběry
19.04 Stosur S. / Petkovic A. Over 21 Games 1.72 3 1-6, 6-7 nevyšel 0
18.04 Ward J. / Kosakowski D. Over 22.5 Games 1.83 3 3-6, 6-7 nevyšel 0
18.04 De Bakker T. / Arguello F. Facundo Arguello 1.90 3 2-6, 6-3, 6-3 nevyšel 0
18.04 Bopanna R. / Qureshi A. Rohan Bopanna/Aisam Qureshi 2.15 2 6-7, 5-7 nevyšel 0
18.04 Vekic D. / Mayr P. over 19,5 games 1.78 3 6-4, 7-5 vyšel +5,3
17.04 Dimitrov G. / Ferrer D. over 2,5 sets 2.75 2 4-6, 2-6 nevyšel 0
16.04 Garcia-Lopez G. / Dolgopolov A. Dolgopolov (-1,5 games) 1.87 4 6-1, 7-5 nevyšel 0
16.04 Garcia-Lopez G. / Dolgopolov A. Dolgopolov (-4,5 games) 2.02 4 6-1, 7-5 nevyšel 0
16.04 Garcia-Lopez G. / Dolgopolov A. Alexandr Dolgopolov 1.32   6-1, 7-5 nevyšel  
17.04 Plíšková K. / Duan Y. Karolina Pliskova 1.38      
celková sázka: 1.82 5   nevyšel 0
16.04 Plíšková K. / Plíšková K. Pliskova/Pliskova 1.55 6 4-6, 6-4, 6-7 nevyšel 0
 
 
 
 
 
TOPlist