6. den na Turnaji mistryň: Plíšková a duo H+H bojují o semifinále

• Dnes bude bojovat o semifinále Karolína Plíšková. Česká jednička vyzve Agnieszku Radwaňskou, proti které nedokázala v kariéře vyhrát set. O postup do semifinále se dnes poperou i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, jež budou čelit neoblíbené ruské dvojici Makarovová/Vesninová.
    28. 10., 09:31 | Previews |  20 komentářů
    Ilustrační fotografie

Páteční program zahájí obhájkyně titulu Martina Hingisová se Saniou Mirzaovou. Ty vyzvou v boji o semifinále sestry Yung-Jan Chan a Hao-Ching Chan, které porazily pětkrát ze šesti duelů.

Poté nastoupí Světlana Kuzněcovová proti Garbiñe Muguruzaové (h2h 1-1). Jedná se o zápas v rámci Bílé skupiny, ve kterém už o nic nejde. Kuzněcovová již skupinu vyhrála a Muguruzaová nemá šanci postoupit.

To ale neplatí o duelu Karolíny Plíškové s Agnieszkou Radwaňskou. Právě poslední zápas Bílé skupiny určí druhou semifinalistku. Favoritkou bude rozhodně Polka.

Plíšková má totiž s Radwaňskou hrozivou bilanci. Ze šesti vzájemných utkání nedokázala světové trojce sebrat set.

Česká jednička zřejmě nastoupí se zatejpovanou rukou, jež ji trápila už v předchozím zápase proti Kuzněcovové i ve včerejším deblu. Plíšková dnes ale na kurtu nechá úplně vše. "Tohle je poslední turnaj sezony, nechám tam zítra úplně všechno," ujistila včera novináře.

Dnes se podívá na pasáže zápasů Radwaňské a před duelem si chce jít dvakrát zatrénovat. "Pokusím se připravit co nejlépe, i kdyby mě to mělo stát víc sil. Myslím, že je k poražení," uvedla letošní finalistka US Open.

BÍLÁ SKUPINA TURNAJE MISTRYŇ
Výhry - Prohry Bilance setů Bilance gamů
1. Kuzněcovová (8-Rus.) 2-0 4-2 31-36
2. Radwaňská (2-Pol.) 1-1 3-2 29-28
3. Plíšková (4-ČR) 1-1 3-3 39-30
4. Muguruzaová (5-Šp.) 0-2 1-4 23-28

Závěrečné utkání dnešního programu určí poslední semifinalistky deblu. České duo Andrea Hlaváčková/Lucie Hradecká se střetne s neoblíbenými soupeřkami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou.

Duo H+H nedokázalo Rusky ani jednou ze čtyř pokusů porazit, dokonce nezískalo set.