Bautista ve Winston-Salemu zvládl finálový reparát a získal šestý titul

• ATP WINSTON-SALEM - Roberto Bautista si na turnaji v americkém Winston-Salemu zahrál znovu po roce ve finále a letos své snažení dotáhl až k titulu. Cestou za ním neztratil ani set, když v zápase o svou šestou trofej porazil prvního bosenského finalistu turnaje ATP Damira Džumhura, který si finále na okruhu ATP zahrál vůbec poprvé.
    27. 8., aktualizováno | Aktuality |  7 komentářů
    Ilustrační fotografie

Roberto Bautista si na úvod turnaje ve Winston-Salemu připsal proti Srbovi Lajovičovi jubilejní 200. výhru a set neztratil ani v následujících čtyřech utkáních, v nichž byl papírovým favoritem. Po Kypřanovi Baghdatisovi, Američanovi Fritzovi a Němci Struffovi si poradil i s bosenským tenistou Damirem Džumhurem.

Devětadvacetiletý Španěl zdolal o čtyři roky mladšího Džumhura, který hrál ve finále turnaje poprvé v kariéře a jako první tenista své země, navzdory třem ztraceným servisům 6-4 6-4.

"Ve finále to byla fuška, ale celý týden jsem hrál dobře. Celá sezona mi zatím vychází," pochvaloval si patnáctý hráč světového žebříčku Bautista, který poprvé v sezoně vyhrál pět zápasů po sobě, po vydařené generálce na US Open. V New Yorku začne soubojem s Italem Andreasem Seppim.

Bautista hrál ve finále podvanácté v kariéře a polovinu z nich proměnil v titul - všech šest trofejí si odvezl z podniků ATP 250. Dvakrát triumfoval v roce 2014 (Hertogenbosch, Stuttgart), dvakrát loni (Auckland, Sofie) a dvakrát letos (Čennaí, Winston-Salem).

Džumhur, kterému patří v pořadí dvouhry 67. místo, nevyužil možnost stát se prvním bosenským vítězem turnaje ATP. "V obou setech jsem prohrával 0-3. Dokázal jsem sice vyrovnat, ale z takového stavu se vyhrává dost obtížně," prohlásil Džumhur, kterého v úterý na US Open čeká souboj s Uruguaycem Pablem Cuevasem.