Berdych dostal kanára od Del Potra a v generálce na US Open skončil

• ATP CINCINNATI - Tomáš Berdych na Masters v Cincinnati doplatil na těžký los hned na úvod. Český tenista neudržel proti Argentinci Juanu Martín Del Potrovi vedení 1-0 na sety a po porážce 6-3 6-7 0-6 se s generálkou na US Open rozloučil již po prvním vystoupení.
    15. 8., aktualizováno 16. 8. | Aktuality |  30 komentářů
    Ilustrační fotografie

Jednatřicetiletý Berdych nastoupil v Cincinnati týden poté, co se kvůli zranění zad musel odhlásit z předchozího turnaje série Masters v Montrealu. Nejlepší český tenista musel čelit sedmnácti Del Potrovým esům a jedenácti brejkbolům, z nichž odvrátil sedm.

Po zisku první sady Berdych zabojoval v setu druhém a z nepříznivého stavu 2-5 si dokázal vynutit tie-break. V něm však Del Potro dominoval 7-1 a pohodu si přenesl i do rozhodujícího setu a českému soupeři nadělil "kanára".

Berdych o tři roky mladšímu Argentinci podlehl v osmém vzájemném duelu popáté. Kanára dostal podvaadvacáté v kariéře a poprvé od loňského května, kdy na antuce v Římě neuhrál proti Davidu Gofinovi dokonce ani game.

Berdych tak v přípravě na US Open odehrál i vinou zranění pouhé čtyři utkání. V Los Cabos porazil Santillana a Mannarina, prohrál s Kokkinakisem a Del Potrem. Je tedy možné, že by týden před US Open mohl hrát na divokou kartu ještě ve Winston Salemu, kde svůj jediný start v roce 2012 proměnil ve finále.

Sugita (Jap.) - Sock (13-USA) 7-5 6-4
Dolgopolov (Ukr.) - Anderson (JAR) 6-4 7-6(6)
Chačanov (Rus.) - Schwartzman (Arg.) 6-1 1-6 6-3
Ferrer (Šp.) - Johnson (USA) 6-1 5-7 6-3
Basilašvili (Gruz.) - Čorič (Chorv.) 6-3 7-6(5)
Mannarino (Fr.) - Haase (Niz.) 2-6 7-6(8) 6-2
Ramos (Šp.) - Južnyj (Rus.) 6-2 3-6 6-3
• Dvouhra - 2. kolo •
Thiem (3-Rak.) - Fognini (It.) 6-3 6-2
Karlovič (Chorv.) - Tsonga (8-Fr.) 6-4 7-6(9)
Isner (14-USA) - Paul (USA) 6-3 6-3

• Komentáře (30)
15.08.2017 23:54Od: a.magerova gigine, zítra přijedu a... jinak TO budu muset nahlásit... :-P
16.08.2017 07:57Od: gigin
Vem si aj vozík za auto. Sraz jak minule ve stejnou hodinu.
16.08.2017 09:01Od: a.magerova
OK domluvíno.... jo a nafoukni bazének, přivezu aj kámošku.... ;-)

15.08.2017 21:57Od: EllNino Je to škoda
zvlášť teď, když špička v podstatě až na Rafu, Rogera a Zvereva stávkuje ... mohl si v Montrealu a Cinci udělat bodový poštář a třeba se přiblížit Singapuru ... tak snad si tu smůlu vybral a na US Open předvede nějaký slušný výkon
15.08.2017 22:30Od: milik254
*Londýnu :D
16.08.2017 00:05Od: Kytka
No, ale už teď padl na 17 místo. Hrozí, že na US Open bude nasazený až v druhé šestnáctce. Takhle by zatím mohl být patnáctkou (s ohledem na ukončení sezóny Nolem a Stanem).
15.08.2017 21:53Od: peggy
Pane Berdych,mam doma dva kanary,toho co jste dostal od agentince nechci.Dejte jej manzelce.
15.08.2017 21:15Od: Dobry-den Ten teda dostal
pěknou lekci. Rozpadl se jak KriPlíšková nebo Smitková. Měl by to zabalit, to už musí být jasné každému...
15.08.2017 21:44Od: Kytka
Proč by to měl balit? Abys měl klid nebo tak? Věk nezastavíš a Tom pořád není k tomu, aby balil.
15.08.2017 21:53Od: Dobry-den
Prohrál v prvním kole. To se mu nestává. To je znamení, že nastal čas...
15.08.2017 21:55Od: EllNino
není prohra jako prohra, Delpo do 1. zápasu pro nerozehraného Tomáše je moc těžký los ...a je 11. v Road to Singapore, takže na balení je opravdu brzy :)
15.08.2017 22:01Od: Dobry-den
Pro Tomáše je bohužel v poslední době těžkým losem většina hráčů, to je třeba si přiznat, a ne jej pořád jen omlouvat.
16.08.2017 00:09Od: Kytka
No a co ti naši mladší, ty omlouváš? Nebo je to jen frustrace, že opravdu Tom nemá následovníka? Jirka je zřejmě talentovaný, ale bolestínek a nemá kuráž, Adam je taky čím dál horší. A jinak opravdu nikde nikdo.
15.08.2017 22:02Od: Lina
Vždyť to přece není poprvní co prohrál v 1. kole. DelPo není žádné B a já doufám, že ještě nějakou dobu bude hrát. I když se mu nedaří pořád je z našich nejlepší.
15.08.2017 22:03Od: lars
Skodolibe si z nas "dela dobry den".
15.08.2017 20:44Od: Frantz
Zřejmě si hnul se zády..
15.08.2017 20:48Od: Kytka
Jedna z možností, to by nebylo dobře. Nebo mu absolutně ruplo v kouli.
15.08.2017 20:06Od: GaelM
To je zmar... :(
15.08.2017 20:02Od: Fandina
Neviděla jsem to, ale DelPo jak známo umí. Tak doufám, že si Berďa vybral špatný los do prvního kola tady a na USO dojde co nejdál. Berďulko pojď!!!
15.08.2017 20:50Od: Kytka
Snad si smůlu vybral. UŹ i na Toma je jí moc.
15.08.2017 21:32Od: Lina
1. set skvělý, podání šlapalo a tuším pouze 7. chyb. Ve 2. jako by se něco zlomilo procenta šla dolů jak s podáním, tak chyb měl do stavu 0:3 ve 3. setu zhruba 30. Pak už jsem to vzdala, protože v každé druhé hře už dělal chybu. DelPovi šlapalo podání skvěle a s chybama šetřil. Kdyby hrál Tomáš pořád jak v 1. setu, tak bych ve výhru věřila.

Buď ho zlomil prohraný tiebreak ve 2. setu, i když na to je dost zkušený, aby byl jeho výkon každou minutou horší a horší nebo zdraví.
15.08.2017 21:47Od: Kytka
Myslím, že obrat nastal v druhém setu za stavu 5:5 a 0:30 po dvou dvouchybách Potra, kdy to Tom měl dát a ne vyhodit 5 metrů z kurtu 3 forhandy za sebou. Kdyby trefil, mluvili bychom jinak. To DelPa nakoplo a pak už to jelo z kopce.
15.08.2017 21:57Od: Lina
Možná? Ale začal víc chybovat již od začátku 2. setu a začal je dělat čím dál častěji. Normálně bych se dívala až do konce i kdyby prohrával, ale on už byl ke konci toho co jsem viděla horší jak Petra. Tomův první zápas který jsem vzdala.
16.08.2017 00:12Od: Kytka
Přiznám, taky jsem ve třetím setu po stavu 0:3 tak na game a půl utekla, to nedělám. pak jsem na scoreboardu voděla, že má breakball a vrátila se, ale fakt to střílel někam k tribunám. Nevím co se stalo. Nějaké zdravotní problémy nebyly viditelné.