Berdych: Zkouším nové věci. Titul je bonus

  • Tomáš Berdych odjel na asijské turné po nemoci a se snahou co nejvíce do své hry zapojovat rady svého superkouče Gorana Ivaniševiče. A to bez ohledu na výsledek. Přesto obhájil v Shenzhenu titul.
    2. 10. 2016, 23:02 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Vyhraný turnaj je super bonus," řekl Berdych v rozhovoru pro česká média po vítězství ve finále nad Francouzem Richardem Gasquetem po skoro tříhodinovém boji 7:6, 6:7, 6:3. Získal tak první trofej v sezoně a celkově třináctou v kariéře.

"Cíl celého tripu byl pracovat na nových věcech. Goran chce, abych jich co nejvíc používal. Jak se zápasy budou vyvíjet, je v uvozovkách jedno. Nevypadalo to, že bych měl v sezoně ještě něco předvádět, a tohle je něco navíc," řekl Berdych.

Z jeho hlasu byla slyšet velká spokojenost. Od vítěze Wimbledonu Ivaniševiče, kterého angažoval po US Open, slýchá, že má hrát jednoduše. "Nevím, jestli to bylo tak úplně jednoduché," smál se Berdych po dramatickém finále. "Ale jo, přesně tak - spolupráce se nese v duchu jednoduchosti. Zadání znělo, abych si co nejvíc věci vyzkoušel, abych si je zažil. To šlo docela dobře," pochvaloval si.

Ivaniševič s českým hráčem v Číně není, ale jsou spolu každý den v kontaktu. Z výhry Berdycha měl Chorvat radost. "Stejně jako celý tým," dodal hráč.

Triumf v Šen-čenu může naznačovat, že jeho spolupráce s Ivaniševičem jde správným směrem, i když je brzy na předčasné závěry. "Je to nejlepší možný ukazatel, že ty věci jsou správné. Negarantuje to, že bych díky tomu měl vyhrát grandslam. Ta cesta je pořád hrozně dlouhá. Ale určitě je super mít titul," řekl Berdych. "Je to první úspěch. Dodá to důvěru, dobrý pocit do další spolupráce," doplnil.

V Číně hrál Berdych teprve druhý turnaj po více než měsíční pauze zaviněné zánětem slepého střeva, kvůli kterému vynechal US Open. "Tenis fakt přináší hezké zážitky a hodně rychlé zvraty. Myslím, že je to jenom dobře," řekl.

Před cestou do Asie trénoval Berdych s Ivaniševičem v Praze na Spartě. V přípravě se cítil dobře, ale jen těžko mohl odhadovat, že tak brzy uspěje. "Úplně bych tomu nevěřil a nepřikládal tomu váhu. Měl jsem i trochu štěstí, že všechno dobře dopadlo a můžu mluvit jako vítěz turnaje. Jsem rád, že se mi to povedlo," řekl.

Fyzicky zvládl Berdych turnaj v těžkých podmínkách dobře. "Byť to byl náročný týden, hrozné vedro, vlhko, tak síly mám. Nemůžu říct, že by bylo tělo zničené. Nic mě netrápí, nebolí. Klasická únava k tomu patří," řekl a těšil se na další turnaje.

Jednatřicetiletý Berdych výhrou korunoval veleúspěšný víkend českého tenisu. V sobotu titul získaly i Petra Kvitová, Kristýna Plíšková a v deblu Lucie Šafářová. "Stačil jsem to sledovat. Je to nádherné, když člověk slyší o parťácích, co vyhrávají turnaje. Na to, jak jsme malá země, tak máme takové úspěchy," radoval se.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
03.10.2016 10:55Od: Krisboy
Jen zkoušej Tome, zkoušej. Ale hlavně vyhrávej!
[ Reagovat ]
03.10.2016 07:59Od: Mantra Lucka a Franta
tak Franta je novým trenérem Lucky... jak k ní promlouval a vona čuměla, tak bych tomu dlouhou dobu nedával. Chudák nemá autoritu, charisma a Lucka ho ani neposlouchá, možná o trénink dobrý, ale koučink na lavici nula bodů ze sta
[ Reagovat ]
03.10.2016 18:22Od: Jabadu
Nejlepší motivací je strach.
Ale hajzlové nemusí vládnout úplně všemu a všem.
:-)
[ Reagovat ]
03.10.2016 07:35Od: Frick Téda
V setu jedinná shoda a žádný brejkball.

V tomto kontextu zajímavý, že v TB to bylo 9:7 pro returnující hráčku...
[ Reagovat ]
03.10.2016 07:21Od: adalv87
patří to jinam ale Petru dělí jedna výhra do návratu do top 10,pokud hráčky za ni nedojdou moc daleko
[ Reagovat ]
03.10.2016 07:35Od: aligo
A od Singapuru ji dělí titul, ale možná ani ten by nestačil
[ Reagovat ]
02.10.2016 23:33Od: janek_da
Pěkně Tome.

A všechno nejlepší Janince
https://twitter.com/Wimbledon/status/782674900930617344
[ Reagovat ]
21.03.2017 09:23Od: janek_da
Jana Novotná narozeniny Wimbledon na twitteru
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist