Carreño opět prohrál a může přijít o Turnaj mistrů. Querrey už šanci ztratil

• ATP PAŘÍŽ - V Paříži tento týden tradičně vrcholí boj o Turnaj mistrů a po dnešku je ze hry Američan Sam Querrey. Obávat se o udržení postupové pozice musí Španěl Pablo Carreño-Busta, který dnes nestačil na Francouze Nicolase Mahuta, prohrál šestý ze sedmi posledních duelů a o letenku do Londýna tak nakonec ještě vinou mizerného podzimu může přijít.
    31. 10. 2017, aktualizováno 1. 11. 2017 | Aktuality |  2 komentáře
    Ilustrační fotografie

Dostat se na letošní Turnaj mistrů je snazší, než v sezonách předchozích. Řada hvězd totiž kvůli zraněním předčasně ukončila sezonu a tak se na postupové pozici stále drží i Pablo Carreño-Busta. A to navzdory tomu, že po semifinále US Open skončil na čtyřech z pěti turnajů hned v prvním kole a připsal si jedinou výhru.

Šanci získat poslední body v boji o Londýn ztratil dnes na Masters v Paříži. Šestadvacetiletý Španěl podlehl hladce 4-6 1-6 domácímu Nicolasi Mahutovi a prohrál šestý ze sedmi posledních zápasů.

Pablo Carreño-Busta na pařížském Masters a může přijít o start na Turnaji mistrů. Nyní má Carreño na poslední postupové příčce náskok 135 bodů na Kevina Andersona, který k posunu potřebuje postoupit minimálně do čtvrtfinále. Juan Martín Del Potro a Jo-Wilfried Tsonga se potřebují dostat minimálně do semifinále.

Ze hry o premiérový start na Turnaji mistrů dnes vypadl Sam Querrey. Na konci léta byl v nadějné pozici, jenže po US Open prohrál čtyři ze šesti zápasů a do Londýna se nekvalifikuje. O poslední naději třicetiletý Američan přišel po překvapivé porážce 4-6 4-6 se srbským kvalifikantem Filipem Krajinovičem, který po úspěšných vystoupeních na challengerech startuje na teprve druhém letošním turnaji ATP.

Dnešní vypadnutí Carreña a Querreyho výrazně přiblížilo premiérový postup na Turnaj mistrů Davidu Goffinovi. Belgického tenistu o Londýn může připravit už jen pařížské finále, v němž by dvojici vytvořili někteří z šestice hráčů Anderson, Del Potro, Tsonga, Pouille, Bautista a Isner, posledně tři jmenovaní by navíc museli získat titul.

Do osmifinále se z nasazených dostal zatím jen Dominic Thiem, který zahájil generálku na Turnaj mistrů vydřeným vítězstvím nad německým lucky loserem Peterem Gojowczykem. Pátý nasazený Rakušan zvítězil nad náhradníkem za Gaëla Monfilse po více než dvou hodinách 6-4 6-7 6-4, když ve druhém setu při vlastním servisu promarnil tři mečboly.

"Ale je dobré znamení, že jsem vyhrál třetí set. Celkově to bylo lepší než ve Vídni," řekl čtyřiadvacetiletý Thiem, jenž z posledních šesti zápasů zaznamenal teprve druhou výhru. V Paříži přitom původně neměl kvůli bolestem nohy startovat, na poslední chvíli se však rozhodl ve francouzské metropoli hrát.

Cuevas přerušil sérii deseti proher, Edmund přežil mečbol
Pablo Cuevas si dnes na Masters v Paříži připsal první vítězství od letošního French Open. Loňský osmifinalista v prvním kole porazil 6-4 6-2 Rusa Karena Chačanova, kterému oplatil letošní vyřazení z Barcelony, a přerušil sérii deseti porážek. Ve druhém kole bude uruguayský tenista čelit turnajové patnáctce Albertovi Ramosovi (h2h 5-1).

Diego Schwartzman na šestém turnaji v řadě zvládl úvodní zápas. Argentinec, který si v hale v Antverpách zahrál finále a minulý týden ve Vídni čtvrtfinále, tak pokračuje ve skvělé formě, jež ho v posledních týdnech provází. Schwartzman na úvod své premiéry na Masters v Paříži v premiérovém vzájemném duelu porazil 6-3 6-4 Viktora Troického a ve druhém kole poprvé vyzve loňského finalistu Johna Isnera.

Svou premiéru na Masters v Paříži zvládl také Kyle Edmund. Britský tenista po téměř dvouapůlhodinovém boji udolal 5-7 7-6 6-3 ruského lucky losera Jevgenije Donského, byť ve druhém setu prohrával o brejk a v tie-breaku musel likvidovat mečbol. O postup do osmifinále se utká s nasazenou šestnáctkou Jackem Sockem (h2h 1-0).

Fernando Verdasco v prvním kole zdolal 7-6 7-6 ruského mladíka Andreje Rubljova, pro kterého to byla generálka před Next Gen ATP v Miláně. Španěl ve druhém kole narazí znovu po pěti dnech na Kevina Andersona (h2h 4-4), který bojuje o start na Turnaji mistrů. Vítěz si pak o čtvrtfinále zahraje s Thiemem.

Adrian Mannarino si dnes v domácím prostředí připsal premiérový skalp Davida Ferrera, kterého zdolal
na třetí pokus. V hale Bercy francouzský tenista vyhrál hladce 6-2 6-4 a Španěl tak na třetím ze čtyř posledních turnajů nezvládl svůj úvodní zápas. Mannarino ve druhém kole vyzve Goffina.