ČOV respektuje rozhodnutí Berdycha a Plíškové nejet do Ria

  • Český olympijský výbor respektuje rozhodnutí Tomáše Berdycha a Karolíny Plíškové, kteří se kvůli obavám z nákazy virem zika rozhodli, že nebudou startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Šéf české mise Martin Doktor zároveň v tiskové zprávě uvedl, že je to překvapivý krok.
    16. 7., 21:41 | Aktuality |  11 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Osmý hráč světa Berdych byl prvním českým sportovcem, který oznámil, že kvůli obavám z viru na olympiádu nepojede; v prohlášení uvedl, že své rozhodnutí učinil z odpovědnosti vůči rodině. Plíšková ho večer následovala.

"Nechápu, proč rozhodnutí sportovců přišlo teď, když se o riziku nákazy virem zika hovoří stále méně a méně," uvedl dvojnásobný olympijský vítěz Doktor v tiskové zprávě pro ČTK. "Podle našich informací nehrozí v Riu extrémní riziko nákazy virem zika. Všechny nominované sportovce i členy doprovodu ujišťuji, že děláme naprosté maximum pro to, abychom minimalizovali nebezpečí nákazy," dodal.

"Do tohoto okamžiku nemáme žádné oficiální informace ani od Světové zdravotnické organizace, ani od našeho ministerstva zdravotnictví o tom, že by se situace ohledně viru zika v Brazílii jakkoli zhoršila," uvedl Jiří Neumann, šéflékař Českého olympijského týmu.

"Naopak čísla jsou daleko lepší, než byla v průběhu naší zimy. V době konání olympijských her je navíc v Brazílii zimní období, takže aktivita komárů, kteří virus přenášejí, je nižší. Vedle toho jsme přijali řadu preventivních opatření. Nicméně rozhodnutí sportovců musíme respektovat," řekl lékař.

ČOV uvedl, že pro všechny sportovce i osoby doprovodu veze repelenty. Připraveny jsou odpařovače s látkami proti komárům a další opatření. Všichni olympionici a členové doprovodu, kteří se zúčastní her, budou také moci podstoupit po návratu do Česka díky rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR bezplatné zdravotní testy ve specializovaném pracovišti Zdravotního ústavu v Ostravě.

Doktor je v kontaktu s vedoucím tenisové výpravy do Ria Petrem Pálou a tenisový svaz zjišťuje, zda a jakým způsobem bude možné případně nominovat náhradníky. Konečnou jmenovitou nominaci odešle ČOV do Ria v pondělí 18. července.

Petr Pokorný, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
17.07.2016 07:39Od: George_Renel Já myslím,
že poslední kapkou byl terorismus v Nice. Je na každém jak si rizika vyhodnotí a jaké pro sebe vyvodí závěry. Co obětuje a co získá. Některé osobní věci a situace se změní z týdne na týden. Proto jsem, jako vážně zdravotně postižený člověk, dalek jakýchkoliv odsudků.
To zdravý člověk nepochopí.....
[ Reagovat ]
17.07.2016 08:28Od: Travis.Bickle
nebreč teploušku
[ Reagovat ]
17.07.2016 12:51Od: misa
Doufám tedy, že tito zbabělci neprodleně ukončí kariéru, jejíž nedílnou součástí je neustále cestování po světě.
[ Reagovat ]
17.07.2016 02:40Od: Frick Hm...
Ziky se bojí. Zajímalo by mne zda taky žádá po Hrdličkovi čepičku. Kdo ví, co už vojel.
[ Reagovat ]
17.07.2016 01:49Od: Dobry-den Njn
Nulová dotace, takže nic překvapivého. Ale aspoň se nám hezky vybarvili.
Hnus.
[ Reagovat ]
17.07.2016 00:01Od: EllNino Jarka Wolfe
po delší pauze jsem měl opět radost z tenisu, když se Jaruška vrátila po delší pauze k tenisu ...bohužel s Kuwatou ve Washingtonu prohrála 6:4 5:7 0:6, no ...aspoň, že je zdravá, 334. místo opravdu neodpovídá jejím schopnostem :/
[ Reagovat ]
17.07.2016 00:50Od: Davor1
Som zvedavý, dokedy jej to ďalšie nové priezvisko vydrží tentokrát :D Ale snáď sa ešte dokáže vrátiť do stovky, je jej dosť škoda...
[ Reagovat ]
16.07.2016 23:52Od: Frick ČOV
Měl by je tvrdě zkritizovat za jejich jednání. O přítomnosti viru se ví měsíce. Pokud nechtějí jet, tak to mohli laskavě sdělit už třeba na jaře nebo alespoň říct, že se ještě rozmyylí.
[ Reagovat ]
16.07.2016 23:00Od: aligo
škoda, že to neřekla dřív, bára mohla hrát čtyřhru s Luckou....
[ Reagovat ]
16.07.2016 23:04Od: EllNino
to asi bude moct stejně :)
[ Reagovat ]
16.07.2016 23:24Od: aligo
to doufám
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist