Djokovič i Nadal v Melbourne začali třísetovými výhrami

17. 1. 2017, 17:27
Aktuality 11
AUSTRALIAN OPEN - Druhý den na Australian Open mezi muži žádné velké překvapení nepřinesl. Bez ztráty setu vyhráli šestinásobný šampion Srb Novak Djokovič, který si poradil s Verdaskem, i Španěl Rafael Nadal, jenž porazil Němce Mayera.
Novak Djokovič

Novaka Djokoviče na úvod Australian Open nečekal vůbec snadný soupeř. Narazil na Fernanda Verdaska, s nímž během kariéry už pětkrát prohrál a se kterým před dvěma týdny v Dauhá muset odvracet pět mečbolů. Na Španěla, který před osmi lety v Melbourne odehrál svůj nejlepší grandslam, když vyřadil i Andyho Murrayho a padl až v semifinále po obrovské bitvě s Rafaelem Nadalem.

Velká očekávání šlágru kola ale naplněna nebyla. Verdasco neměl den a dělal spoustu laciných chyb, byl rozladěný a nedokázal se soustředit. Djokovič nepotřeboval podat žádný extra výkon, aby zvítězil bez větších problémů 3-0 na sety.

Djokovič vlétl do utkání razantně. Vyhrál prvních pět her a úvodní set rychle získal. V úvodu druhého sice ztratil dvakrát servis a prohrával 1-3, ale dokázal set dotáhnout do tie-breaku, který vyhrál 7-4. A třetí sadě už dominoval.

"Když jsem viděl los, tak jsem si řekl, že klidně můžu skončit brzy, když mu to půjde, ale rozjel jsem to skvěle a zápas kontroloval," řekl devětadvacetiletý Djokovič. "Ve druhém setu to z mé strany bylo trochu horší a Fernando byl blízko vyrovnání 1-1 na sety, ale zvládl jsem to. S tím, co jsem předvedl v prvním a třetím setu, můžu být spokojený."

Djokovič srovnával dnešní zápas s tím v Dauhá. "V Dauhá hodně foukalo a byla zima. Byl to jiný zápas, Fernando tam hrál skvěle. Já dnes začal úplně jinak a vyvaroval jsem se zbytečných chyb."

Djokovič už devět let na Australian Open nechyběl ve čtvrtfinále, celkem šestkrát v melbourne triumfoval. "Cítím se tady jako doma. Mám odsud mnoho nádherných vzpomínek, které se mi vždy okamžitě vybaví, když přiletím do Melbourne," zopakoval Djokovič své pocity z Rod Laver Areny.

Ve druhém kole se druhý hráč světa Djokovič střetne s Uzbekem Denisem Istominem, s nímž v pěti vzájemných soubojích ztratil jediný set.

Ve třech setech zvítězil také šampion z roku 2009 Rafael Nadal. V zápase s Němcem Florianem Mayerem neztratil ani jednou svůj servis a zvítězil 6-3 6-4 6-4.

"Z třísetové výhry mám samozřejmě velkou radost. Dnes bylo velké horko a v takových podmínkách se může stát cokoliv. Jsem rád, jak jsem to zvládl, protože Florian je těžký soupeř. Hlavně forhendy po lajně mu dnes fungovaly skvěle," komentoval Nadal.

"Já dnes udělal pár zbytečných nevynucených chyb, tak doufám, že v dalším kole podám lepší výkon. Ale hlavně jsem rád, že zase mohu hrát a bez zdravotních problémů," dodal třicetiletý Španěl, který loňskou sezonu ukončil předčasně už v říjnu kvůli potížím se zápěstím.

V dalším zápase Nadala čeká souboj s kyperským finalistou z roku 2006 Marcocem Baghdatisem, na nímž vede ve vzájemné bilanci 8-1.