Djokovič na úvod neztratil set, bez problémů postupuje i Federer

27. 6. 2016, 22:42
Svou patnáctou výhrou v All England Clubu v řadě odstartoval Novak Djokovič cestu za obhajobou titulu ve Wimbledonu. Vítěz posledních dvou ročníků slavného grandslamu postoupil do druhého kola bez ztráty setu, což se podařilo i Rogeru Federerovi.
Novak Djokovič

Dnešní zápas s domácím držitelem divoké karty Jamesem Wardem byl pro Novaka Djokoviče prvním ostrým utkáním od vítězného French Open, ale nerozehranost na trávě na světové jedničce v úvodu rozhodně znát nebyla.

Největší favorit turnaje získal prvních devět her v řadě a britského tenistu probralo až publikum, ze kterého se ozývalo "Probuď se, Wardy" a "Je to jenom člověk, Jamesi!".

Ward se vzpamatoval, srovnal a za stavu 5-5 mohl dokonce jít do vedení. Aktuálně 177. hráč světa ale nevyužil tři brejkboly, za což ho Djokovič potrestal ve zkrácené hře.

Třetí set už mnoho dramatických chvil nepřinesl. Djokovič, který v Londýně o pátý grandslamový titul za sebou, odskočil za stavu 1-1 soupeři o brejk a svůj náskok už si bezpečně pohlídal.

"Hrál jsem bezchybně, cítil jsem se skvěle," řekl po svém 29. grandslamovém vítězství v řadě Srb, kterého v dalším kole čeká Francouz Mannarino.

Set na úvod neztratil ani Roger Federer, se kterým však Guido Pella dlouho dokázal držet krok. Argentinský tenista neztratil v úvodním setu ani jednou podání, a protože si stejně vedl i Švýcar, rozhodnout musela zkrácená hra. Tu pro sebe získal favorit, který poté ovládl i tie-break druhé sady.

Loňský finalista Federer se prvního brejku dočkal až ve třetím setu za stavu 4-3. Sedminásobný wimbledonský vítěz už pak bez problémů zápas dopodával a postoupil do druhého kola, ve kterém ho čeká domácí Marcus Willis.