Djokovič na úvod ztratil set, Thiema ale nakonec jasně přehrál

13. 11. 2016, 17:21
Aktuality 32
TURNAJ MISTRŮ - Obhájce titulu Novak Djokovič začal na Turnaji mistrů v Londýně vítězně. Úvodní set s debutantem a nejmladším účastníkem turnaje Dominikem Thiemem sice ztratil ve zkrácené hře, poté už ale na kurtu dominoval a v prvním zápase skupiny Ivana Lendla si připsal vítězství 6-7 6-0 6-2.
Profily hráčů
Novak Djokovič

Zpět na tenisový trůn se může po Turnaji mistrů posadit největší favorit skupiny Ivana Lendla Novak Djokovič. Srb v Londýně útočí na pátý titul z Turnaje mistrů v řadě a celkově šestý, čímž by vyrovnal rekord Rogera Federera.

Devětadvacetiletý Srb by neměl mít s postupem do semifinále teoreticky žádný problém. S žádným dalším členem skupiny Ivana Lendla nikdy neprohrál. A jinak tomu nebude ani po dnešním zápase s Dominikem Thiemem.

Pro třiadvacetiletého Rakušana je letošní účast velkou premiérou. Od postupu do finále v Métách však prohrál čtyři ze šesti zápasů a dnes utrpěl pátou porážku.

Oba hráči museli v prvním setu odvrátit po jednom brejkbolu, jinak si bez problémů drželi podání. Úvodní dějství musela rozhodnout zkrácená hra, ve které méně zkušený Thiem vytáhl pár neuvěřitelných prohozů a měl tři setboly.

čas: 2:02

Všechny ale zahodil dvěma dvojchybami a pokaženým returnem. Rakušan poté nevyužil ani další dvě možnosti na ukončení první sady, ale na sedmý pokus už po vítězném úderu z forhendu uspěl. Vůbec poprvé ve čtvrtém vzájemném zápase sebral Srbovi set.

"I když jsem prohrál první set, neudělal jsem skoro nic špatně. Dominic hrál výborně," chválil Rakušanovu premiéru Djokovič. "Samozřejmě jsem byl naštvaný, uteklo mi to o kousek. Ale nakonec jsem se s tím dobře vypořádal," dodal.

Bývalou světovou jedničku ale ztráta první sady nerozhodila. Djokovič tlačil Rakušana od základní čáry, nic mu nedovolil a za pouhých 22 minut uštědřil nejmladšímu účastníkovi letošního Turnaje mistrů potupného kanára.

Srb v rozhodujícím dějství navíc zlepšil servis a náskok dvou brejků si pohlídal. Stejně jako v setu číslo dvě k ničemu Rakušana nepustil a po 122 minutách hry zvítězil.

"Ve druhém setu jsem začal hrát uvolněněji. Soupeř dělal více chyb, čehož jsem využil. Dařilo se mi ho dostávat pod tlak, hlavně když musel přes druhý servis. Myslím, že po první sadě jsem hrál opravdu dobře," komentoval zápas Srb.

Ve skupině Ivana Lendla se tak Djokovič dostává do vedení. Thiemovi se nakonec může při jeho premiéře získaný set proti jednomu z favoritů náramně hodit.