Djokovič prodloužil v Pekingu vítěznou šňůru. Berdycha nepustil na kurt déšť

1. 10. 2014, 12:56
Aktuality 14
Ani soupeř, ani nepříznivé počasí nezabránili Novaku Djokovičovi v tom, aby si na turnaji v Pekingu připsal už svou 21. výhru v řadě. Nejlepší tenista světa dnes kvůli dešti hrál pod zataženou střechou centrkurtu, na němž ve dvou setech porazil Kanaďana Pospisila a postoupil do čtvrtfinále. Tomáš Berdych si vinou deště zahraje o nejlepší osmičku až zítra.
Novak Djokovič

Novak Djokovič mohl ke svému zápasu s Vaskem Pospisilem nastoupit jen díky tomu, že pořadatelé vypsali jejich utkání na Diamantový kurt. Dnešní program totiž organizátorům zkomplikoval déšť nad Čínským národním tenisovým centrem, kde museli poprvé od roku 2011 stáhnout nad hlavním dvorcem střechu.

Změna podmínek ale favorita nijak nezaskočila. Nejvýše nasazený hráč si v úvodním setu bez potíží držel servis, už za stavu 1-1 sebral přemožiteli Lukáše Rosola podání a dalším brejkem sadu ukončil.

Ve druhém dějství měl Djokovič namále. Pospisil odvrátil brejkbol favorita, kterému v sedmé hře sám prolomil servis a za stavu 5-4 měl šanci poslat zápas do rozhodujícího setu. Kanaďan ale nevyužil setbol, a Djokovič ho za to potrestal. Srbský tenista srovnal na 5-5 a ještě před zkrácenou hrou dokázal rozhodnout o svém postupu do čtvrtfinále.

Zdejší čtyřnásobný vítěz si tak v Pekingu připsal už 21. vítězství v řadě a s vítězem duelu Dimitrov-Andújar bude moci svou šňůru ještě prodloužit.

Tomáš Berdych měl svůj druhý zápas na turnaji rozehrát souběžně s Petrou Kvitovou, která na centrkurtu porazila domácí Shuai Peng, ale kvůli dešti dnes do hry nezasáhl. Třetí nasazený hráč by měl proti Viktoru Troickému nastoupit zítra.