Duo H+H si krátce před Riem zahraje turnaj ITF na štvanické antuce

  • Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková se necelé dva týdny před olympiádou představí domácím fanouškům. Stříbrný pár z Londýna 2012 si zahraje na pražské Štvanici, kde se od pondělí 25. července uskuteční tradiční dvojturnaj Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova.
    15. 7., 17:12 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Na antukových dvorcích u Negrelliho viaduktu se uskuteční podnik kategorie ITF žen s dotací 75 tisíc dolarů a také mužský challenger s dotací 42.500 eur.

Pražský turnaj se bude konat v týdnu od 25. července, a i když olympijský turnaj na tvrdém povrchu v Riu de Janeiro startuje už za dalších dvanáct dní v sobotu 5. srpna, představí se v české metropoli i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. České tenistky, které budou v Brazílii obhajovat stříbrnné medaile z olympijský her v Londýně 2012.

Největší českou nadějí ve dvouhře žen bude loňská finalistka Denisa Allertová. "Těším se moc. Každá šance hrát doma je fajn. Můžu se ukázat fanouškům a přijdou mě povzbudit kamarádi," řekla pražská rodačka v tiskové zprávě. "A Prague Open byl loni skvěle organizovaný, na úrovni podniků WTA," chválila 82. hráčka světa, která letos musela kvůli nemoci vynechat turnaj WTA Tour na pražské Spartě.

Zajímavou postavou turnaje by měla být třeba Rumunka Sorana Cirsteaová, bývalá 21. hráčka světa. "Startovní pole kvalitou odpovídá turnaji WTA. Těším se, že budou k vidění atraktivní souboje," řekl ředitel dámského podniku Tomáš Petera.

Na challengeru se díky volné kartě objeví 47. hráč světa Martin Kližan ze Slovenska. Turnaj přilákal také řadu antukářů v čele s Argentincem Horaciem Zeballosem či loňským šampionem Brazilcem Rogeriem Dutrou Silvou. "Pro fanoušky je to skvělá zpráva. Teoreticky by se mohlo opakovat finále z roku 2012, kdy Zeballos po obrovském boji Kližana udolal v tie-breaku třetího setu," připomněl ředitel turnaje mužů Vladislav Šavrda.

V poli přihlášených figuruje z domácích hráčů pouze Marek Michalička. Další dostanou divokou kartu, jako třeba nedávný vítěz challengeru v Marburgu Jan Šátral, který se ale může do soutěže teoreticky kvalifikovat ještě i přímo.

"Mrzí mě, že chybějí domácí reprezentanti," posteskl si Šavrda. Loňský semifinalista turnaje Adam Pavlásek dal letos přednost challengeru v Nizozemsku.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
15.07.2016 19:21Od: Herbert_Hoover
Špatná volba.
[ Reagovat ]
15.07.2016 19:31Od: tommr
pro nás fanoušky je to naopak velmi dobrá volba ... :)
[ Reagovat ]
15.07.2016 19:41Od: Herbert_Hoover
tak jasně, je super je vidět, je super vyštípat Štvanici a pak třeba lehnout v prvním kole v Riu :)
[ Reagovat ]
15.07.2016 19:48Od: tommr
tím, že nebudou nikde hrát se jejich šance na úspěch v Riu nijak nezvýší ...
[ Reagovat ]
15.07.2016 19:58Od: Herbert_Hoover
To máš naprostou pravdu, nezvýší, sníží :) Proč by nemohly vynechat exhibici na Štvanici a zúčastnit se pořádného turnaje? :) Mezi konkurencí a ne mezi reklamními panely na druhé straně kurtu.
[ Reagovat ]
15.07.2016 20:28Od: tommr
no já bych je taky radši viděl v Kanadě, ale zřejmě dávají přednost přípravě doma a v takovým případě je turnaj na Štvanici ideální ... :)
[ Reagovat ]
15.07.2016 20:35Od: Herbert_Hoover
Však ano, nač se připravovat v zápasech s kvalitními páry, na americkém kontinentu a na povrchu příbuzném s tím v Riu :) raději od Ria co nejdál, v nulové konkurenci a na antuce :)
[ Reagovat ]
15.07.2016 20:43Od: tommr
postavení Háček v singlovým žebříčku je už tak špatný, že v Kanadě nemůžou hrát ani kvaldu a jet tam na týden jen kvůli deblu si zřejmě nemůžou dovolit ... :(
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist