Focení a rozhovory má za sebou. Teď už se Plíšková v Singapuru těší na zápasy

  • Hned po příjezdu do Singapuru se Karolína Plíšková vyjela podívat na střechu hotelu, aby si prohlédla vyhlášený bazén na střeše Marina Bay Sands ve výšce 200 metrů. Od středy si užívá výsady, že poprvé patří mezi elitní osmičku na Turnaji mistryň, fotila se v ulicích města i na červeném koberci v šatech, ale především trénuje a vyhlíží pondělní zápas.
    22. 10. 2016, 11:46 | Aktuality |  18 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Sobota patřila v Singapuru médiím a jedna hráčka po druhé předstoupily před novináře. Plíšková přišla jako poslední po světové jedničce Angelique Kerberové. Absolvovala i několik rozhovorů na terase, mimo jiné pro CNN s australským vítězem Wimbledonu Patem Cashem, který si pak s českou hvězdou udělal selfie.

Moderátorovi posléze trvalo několik minut, než vyjmenoval letošní úspěchy Plíškové, které ji vynesly na vrchol sezony. "Nejsem favoritkou na vítězství, ale udělám pro to všechno," řekla plynnou angličtinou finalistka US Open, sedící za vyvýšeným stolem, vedle kterého se blyštěl stříbrný pohár určený pro královnu turnaje.

Do Singapuru vyrazila Plíšková z Prahy s předstihem v úterý a od středy je v dějišti turnaje. "Necítím žádný tlak. Ten máme na každém turnaji celý rok, ale sem se dostanu třeba jenom jednou za život. Je to turnaj pro nejlepší, a proto tlak necítím," řekla.

Organizátoři dopřávají hráčkám tradičně skvělé podmínky. "Lepší jsem asi nezažila. Je to jiné než na turnajích. Zájem médií je větší. Musím říct, že mám dost povinností, takže je to náročné. Ale to k tomu patří, počítala jsem s tím," uvedla.

Plíšková není zpovykanou hvězdou, která by zneužívala nadstandardního servisu turnaje. Ač by jí asi splnili jakékoli přání. "Kdybych si vymyslela nějakou blbost, tak by mi byli ochotní ji asi splnit, ale já jsem nenáročná. Když dostávám alespoň nějaké normální jídlo, kterého se najím, tak mi stačí," konstatovala tenistka.

Po příjezdu se fotila v nákupní ulici Haji Lane a pro losování a následný banket se oblékla do dlouhých modrých šatů od Beaty Rajské. "Řekla jsem, že chci dlouhé, a ona vždy něco vymyslí," řekla Plíšková. V šatech strávila dlouhých šest hodin. "Pohodlné byly, ale nejsem na to zvyklá. Pořád jsme kousek pochodovaly a fotka, kousek a fotka, pak na pódium a zpět. Bylo to náročné," uvedla.

Od nejbližších slyšela, jak moc jí to slušelo, a stejné reakce zaznamenala i od fanoušků. "Nedostala jsem špatnou, že bych vypadala hrozně," usmála se.

Doufá, že do haly dorazí hodně příznivců. Má dojem, že místní mají o tenistky poměrně velký zájem, což potvrzuje fakt, že se tenis přesouvá do Asie. "Všude na nás čekají lidi," řekla ke každodenním žádostem o podpis nebo společnou fotografii. "Čekají před vchodem do hotelu, nebo když nejsou tam, přijdou na tenis. Tím, že je nás jenom osm, tak si na nás vždycky někde počkají a chtějí spíš společnou fotku."

Na jedinečný hotelový bazén se zatím jen podívala. "To bylo první, kam jsem se šla podívat. Chtěla jsem vidět výhled a udělala jsem si fotku, ale do bazénu jsem ještě nešla. Každý den trénuju. Nic by se mi nestalo, kdybych tam skočila a vylezla, ale úplně na to není čas," řekla čtyřiadvacetiletá vítězka turnaje v Cincinnati.

V Singapuru ji doprovázejí kouč Jiří Vaněk, kondiční trenér Ivan Trebatický, ale také přítel Michal a matka Martina. "Byla se mnou v Dubaji a teď je tady. Snažíme se ji se ségrou (tenistkou Kristýnou) brát na lepší místa," řekla Plíšková. S maminkou tak byla i na galavečeru. "Obě jsme se vyfikly a šly. Chodí všude, kam to jde, se mnou, na tenis i na trénink, všude. Tady si sebe užijeme až až," dodala.

Normálně tolik blízkých lidí kolem sebe na turnajích nemá. Ale na konci sezony je to zpříjemnění, které může pomoci. "Už jsem unavená a je lepší někoho mít blízkého, s kým si popovídám a nejen o tenisu," vysvětlila Plíšková.

Po sobotním kolotoči otázek čeká Plíškovou ještě v neděli dětský den a v pondělí nastoupí na kurt k prvnímu utkání ve skupině se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. "Už se nemůžu dočkat, až to vypukne. Kurt je rychlejší, než jsem čekala, to je dobré," řekla tenistka, která druhý rok po sobě nasázela v zápasech na okruhu WTA nejvíce es.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (18)
22.10.2016 16:28Od: Praguna
tak alespoň Terka Smitková a Bára Štefková plus
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:17Od: tommr Karolína Plíšková
úvodní zápas s Muguruzou bude pro Karolínu velice důležitej, protože se v něm nejspíš rozhodne o jejím postupu ze skupiny. Muguruza je momentálně asi jediná hráčka na TM proti který bude Karolína mírná favoritka. Kdyby s ní prohrála bylo by to s jejíma šancema na postup ze skupiny velice špatný ...
Nepříliš dobrá zpráva přišla z Moskvy. Karolína Plíšková by určitě uvítala kdyby mohla ve skupině hrát proti Kontaový se kterou má velmi dobrou bilanci. Kuznetsova pro ní určitě bude mnohem těžší soupeřka ...
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:56Od: George_Renel
Ale Kovářová může být dost unavená. Šňůra zápasů a ještě cestování na poslední chvíli.
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:07Od: tommr
to by mohla být určitá výhoda jedině v případě, že by s ní hrála už zítra. Než ale dojde na jejich zápas bude už Kuznetsova plně aklimatizovaná ...
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:57Od: blixa
Kuzma je tak akorát příjemně rozehraná :(
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:04Od: misa
Když vidím toho chlapa, tak se mi dělá zle. A samozřejmě nemyslím někdejšího wimbledonského vítěze :)
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:14Od: Krisboy
Proč?
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:24Od: misa
Proč? Protože je to symbol bulvárního hnusu.
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:28Od: Krisboy
Aha, tak o tom nic nevím. Bulváru já se vyhýbám jako čert kříži.
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:46Od: Lunej..
Kdyby bulvar ctenari necetli a divaci nesledovali, tak by bulvarni novinari a reporteri byli bez prace a o Hrdlickovi by skoro nikdo nevedel:) takze kde je jadro pudla?
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:53Od: Krisboy
Přesně tak, není co dodat.
[ Reagovat ]
22.10.2016 14:55Od: Krisboy
Sice jsem si až teď uvědomil, že misa měl na mysli toho vola H. (celou dobu jsem myslel, že myslí Cashe, proto jsem se tak divil), ale to na problému nic nemění :)
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:28Od: misa
Cashe jsem určitě nemyslel :)
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:33Od: Krisboy
Jasně, já vůl si to blbě přečetl :( Proto jsem se taky tak divil. Toho blba na těch menších fotkách dole jsem si totiž vůbec nevšiml, ze zvyku :) Sorry!
[ Reagovat ]
22.10.2016 13:29Od: sprchon Světla
Tak Johanka má smůlu. :( Ale Světlu berem. :))
[ Reagovat ]
22.10.2016 13:17Od: Krisboy
Kája má zítra jako první Mugu. Doufám, že se Garbi zrovna zítra nezvedne z té své mizérie posledních týdnů. Bude to asi pěkná přestřelka.
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:04Od: blixa
Snad pozítří, ne ?
[ Reagovat ]
22.10.2016 15:12Od: Krisboy
Jj, pozítří, pardon.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist