Hingisová odejde na vrcholu. Rozloučí se jako světová jednička

  • Martina Hingisová ukončí po Turnaji mistryň kariéru jako světová jednička ve čtyřhře. WTA dnes potvrdila, že sedmatřicetiletá Švýcarka uzavře spolu se svou deblovou partnerkou Chan Yung-jan z Tchaj-wanu sezonu na prvním místě žebříčku bez ohledu na výsledky dalších zápasů.
    27. 10. 2017, 19:26 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Hingisová ve čtvrtek v Singapuru oznámila, že po Turnaji mistryň ukončí potřetí a naposledy bohatou tenisovou kariéru. Během ní získala 25 grandslamových titulů, pět ve dvouhře a 20 ve čtyřhře. Spolu s Yung-Jan Chan, s níž se dala dohromady letos, získala Švýcarka devět turnajových trofejí včetně triumfu na US Open.

O první místo v žebříčku na konci roku se podělí jako pátý tým v historii. Společně trůn v minulosti sdílely Lisa Raymondová a Samantha Stosurová v roce 2006, Cara Blacková a Liezel Huberová (2007-09), Sara Erraniová a Roberta Vinciová (2013-14) a Hingisová se Saniou Mirzaovou (2015).

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
27.10.2017 23:54Od: brixner Škoda...
Měl jsem jí docela rád...
Ta událost s antitenistkou byla sice na první pohled zlá, ale co by se vlastně změnilo, kdyby jí po tom zásahu začala vobjímat a hladit a utěšovat a dávat vobklady a infůze a přestat hrát a posílat jí šeky jako bolestný a zvát jí na večeře a volat rychlou záchrannou službu a bojkotovat další účast v turnaji a bulet a nadávat si jaký že to je nemehlo a vysvětlovat, že to taklenc nemyslela a to rozhodčí, divákům, vedení WTA a uklízečkám a sběračům a našemu panu prezidentovi a slibovat jí, že příště bude líp volit, aby v rámci restrukturalizace zdravotního systému dostala vyšší vodškodnění a vysvětlovat jí, že její reflexy už nejsou, co bejvaly a jestli by se na to už teda nechtěla vysrat a pozvat jí so Švajcu třeba na Matterhorn a tam jí dát sněhovej vobklad a povozit jí zubačkou a pak si sednout a důsledně si naplánovat další turnaje tak, aby se zase nemusely potkat a tím pádem znovu aktivovat ty její zpomalený reflexy, páč jeden nikdá neví...
Ne, nezměnilo by se nic, Lahváčkovou by to pořád bolelo a měla by moncla tak jako tak a vobvazy na voku a Martinu by to jistojistě pořád sralo, protože ono je to tak, že v té sekundě, kdy se to stalo, člověk úplně zcepení a pokud v následujících 2-3 sekundách nezareaguje aspoň omluvou, už se to nedá vzít zpátky a pak je asi lepší čumět jako tele, než po chvíli vobíhat síť a dávat první pomoc, páč to už by vypadalo až příliš falešně! Já myslím, že Martinu to dodnes mrzí a divím se těm, kdož jí přejí, aby jí to Lahváčková voplatila!
Takhle svět fungovat nemůže, holenkové!
[ Reagovat ]
27.10.2017 22:24Od: Frick Njn
Tak si konečně zase šňupne.
[ Reagovat ]
27.10.2017 22:10Od: patriks
Od olympiády, kde napálila vší silou Hlaváčkovou do obličeje jí teda moc nemusím, a odejít když se daří... nevím - zajímalo by mě co na to říká Chanová, když s ní vyhrává skoro každý turnaj.
[ Reagovat ]
27.10.2017 21:25Od: tommr z konce Hingisový moc velkou radost nemám
ne že by to byla moje oblíbená hráčka - spíš právě naopak. Doufal jsem ale, že ještě nějakej pátek vydrží a že tým Bucie tak dostane šanci, aby jí mohly příští rok sesadit z trůnu ...
Když už ale končí už ted tak taky doufám, že jí konec aspoň trochu znechutí právě Andrea. Bylo by to docela symbolický ... :)
[ Reagovat ]
27.10.2017 19:49Od: dunphy
Jak poetické by bylo kdyby její kariéru ukončila právě Andrea Hlaváčková. :D
[ Reagovat ]
27.10.2017 19:53Od: blixa
Proč zrovna poetické ? Andy by ji možná ukončila ale potřebovala by k tomu lepší parťačku ;-)
[ Reagovat ]
27.10.2017 20:05Od: Torn
Lepší by bylo, kdyby jí tam sejmula taky. :D
[ Reagovat ]
27.10.2017 20:39Od: kada.tom
jo, jednak by Andrea mohla vyhrát s Timeou a jednak by mohla Hingisce na rozloučenou udělat moncla pod vokem :-)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist