Hradecká je fit, v Riu si už zatrénovala

  • Krátce po čtvrté hodině ráno vystoupila Lucie Hradecká na letišti v Riu de Janeiro. O devět hodin později už stála na kurtu a spolu se svou deblovou parťačkou Andreou Hlaváčkovou si vyzkoušela olympijský areál.
    2. 8. 2016, 22:46 | Aktuality |  2 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Trénink byl i s jet legem super," usmála se Hradecká. Zatímco Hlaváčková "nasává" brazilskou olympijskou atmosféru od pátku, Hradecká přiletěla až dnes, jelikož léčila zraněný břišní sval. "Dala jsem si pár dnů volna a už je to stoprocentní. Je to dobrý," hlásila jednatřicetiletá Hradecká v Riu.

Polovička stříbrného olympijského páru z Londýna 2012 pocítila bolest na turnaji v Bastadu před čtrnácti dny. "Nemohla jsem servírovat. Každý tenista měl problém s břišním svalem, protože ten v servisu zabírá nejvíc, ale že by mě to takhle omezovalo, to jsem neměla. Ale už je to za mnou a v pohodě," řekla.

Kvůli zranění se musela odhlásit z dvouhry i čtyřhry na turnaji ITF v Praze. "Což mě strašně mrzelo," litovala, že se nemohly s Hlaváčkovou ukázat doma na Štvanici. "Máme před sebou olympiádu, takže byl klid lepší," řekla Hradecká.

Zraněné břicho nechávala především v klidu a známé a kamarády musela prosit, aby nevtipkovali. "Když to bolelo a někdo mě rozesmíval, tak jsem se chytala za břicho. Říkala jsem, žádné rozesmívání prosím," řekla Hradecká. V Riu už se ale při podařených výměnách a legráckách zase smála bez omezení.

Na zadním tréninkovém dvorci tenisového areálu v olympijském parku, za kterým bagry rovnaly půdu a dělníci z vysokozdvižných vozíků montovali lampy, hrála Hradecká naplno. "Přišlo mi, že jsem po letu, jet legu a všem možném dohromady odehrála super trénink. I jsem se cítila dobře pohybově," pochvalovala si.

Trénink hráčkám komplikoval silný vítr. Míček při nadhozu na podání odfoukl i hráčkám za záda. "Doufám, že se trošku uklidní a nebude takhle fučet," přála si Hradecká pro turnaj. "Aspoň to bylo jedním směrem. Když už, tak je dobré, když je to tam nebo zpátky a netočí se to všude možně," dodala Hlaváčková.

Na každém kroku je zatím v Riu znát, že se hodně věcí ještě dodělává. Plot u kurtů byl špinavý od prachu a dělníci domontovávali toalety. "Už jsem tady dřív byla a nepřijde mi, že by to tu bylo úplně nedodělané," řekla Hradecká a doplnila: "Třeba na grandslamech se taky dolaďuje všechno na poslední chvíli. Tady evidentně taky, ale zázemí vypadá dobře, na kurtech je všechno, co tam má být."

Před tréninkem se stihla ubytovat v olympijské vesnici, kde sdílí pokoj s Petrou Kvitovou. Hlaváčková bude bydlet se zápasnicí Adélou Hanzlíčkovou. "Jsem ráda, že už je tady Lucka se mnou a můžu si to víc užít. Doteď jsem tady byla sama, tak to nebylo úplně ono," řekla Hlaváčková, která dosud trénovala s Číňankami.

V olympijské vesnici se Hradecká stihla jen letmo rozkoukat. Od Hlaváčkové slyšela, že jídelna není tak dobrá jako před čtyřmi lety v Londýně. "Já si na snídaně vozím svoje. Ale viděla jsem, že rýži tam mají, takže jsem v klidu," usmála se Hradecká.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
03.08.2016 18:57Od: Fandina To jsem ráda
že Hráďa už je v pořádku. Minulý týden, když odřekla Prahu, tak jsem se bála, aby to nebylo něco vážnějšího.
[ Reagovat ]
02.08.2016 23:24Od: FulnekUltras Tak snad Lucce parťačka ještě pár dnů vydrží
Adéla má od pohledu větší páru než Sterena... ;)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist