Hradecká se Siniakovou jsou v semifinále US Open. Letenky do Singapuru ale zatím nekupují

  • US OPEN - České tenistky Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková postoupily na US Open do semifinále čtyřhry. Turnajové sedmičky zdolaly v dnešním čtvrtfinále v New Yorku 7-6 6-3 slovinsko-španělský pár Andreja Klepačová, María José Martínezová a udělaly důležitý krok k postupu na Turnaj mistryň. Letenky ale zatím nekupují.
    5. 9. 2017, 21:38 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

V aktuálním pořadí sezony jsou Siniaková s Hradeckou páté, ale Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou kvůli zranění Američanky na Turnaj mistryň nepojedou. Proto jsou virtuálně čtvrté a mají blízko k cestě do Singapuru.

Letenky zatím s Hradeckou nekupují. "Ještě jsem o tom nepřemýšlela, ale určitě by bylo super je sehnat a letět tam. Je to náš cíl," řekla Siniaková. "Určitě nám tohle pomohlo, ale záleží i na výsledcích ostatních. Je to super krok, ale teď se soustředíme na tenhle turnaj a chceme to dotáhnout k titulu," prohlásila.

Dvaatřicetiletá Hradecká s o jedenáct let mladší Siniakovou ani ve čtvrtém utkání ve Flushing Meadows neztratily set a zopakovaly postup do semifinále z pařížského Roland Garros. "Chceme konečně přidat nějaký ten titul," připomněla Siniaková, že s Hradeckou už letos hrály čtyřikrát finále, ale ani jednou neuspěly. Ve finále prohrály v Tchaj-peji, Indian Wells, Charlestonu a také v pražské Stromovce.

O společné premiérové grandslamové finále si mohou zahrát s Šafářovou a Barborou Strýcovou, které však čtvrtfinále teprve čeká. "Bylo by to super, protože by to znamenalo, že jeden český tým bude ve finále. Je to ještě daleko. V semifinále to bude každopádně těžký zápas. Když to budou Češky, tak i tak to bude zápas, který budeme chtít vyhrát naší aktivní hrou," řekla Siniaková.

Na menších turnajích se čtyřhra hraje ve zkráceném režimu - tedy v gamech bez výhod a místo rozhodující sady je super tie-break. "V tom se může stát cokoli. Stačí hrozně málo," podotkla Siniaková a je ráda, že na grandslamech se hrají debly klasicky na dva vítězné sety. "Což nám sedí víc a pozná se lepší pár."

Po vyřazení v prvním kole dvouhry, v níž prohrála s turnajovou čtyřkou Jelinou Svitolinovou z Ukrajiny, se Siniaková soustředí na čtyřhru. "Ze začátku to je příjemný, protože se to střídá se singlem a může to pomoct. Teď už je to s tím dnem volna hodně moc dlouhý. Já bych klidně mohla hrát každý den," řekla.

Hradecká už v roce 2013 vyhrála US Open společně s Andreou Hlaváčkovou, která bude hrát čtvrtfinále po boku Timey Babosové a na krajanky může narazit ve finále. Siniaková ve stejném roce triumfovala v New Yorku po boku Barbory Krejčíkové v juniorské čtyřhře.

TenisPortal.cz, ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
05.09.2017 22:09Od: Ravik brrr
sem se malem pozvracel z ty fotky
[ Reagovat ]
06.09.2017 07:37Od: jirkomar
A proč si v deset večer prohlížíš občanku?
[ Reagovat ]
06.09.2017 10:15Od: Fandina
:-))
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist