Konečně zápas, jak má být, řekl Veselý po prohře s Tsongou

  • Jiří Veselý dnes ve čtvrtfinále Davis Cupu dlouho vzdoroval francouzské jedničce Jo-Wilfriedu Tsongovi, vítězství a naději na zvrat ale v Třinci nevybojoval. I přesto ale český tenista po zápase nesmutnil, se svou hrou byl spokojený. Rozhodovaly dva tři míčky, které bohužel získal on, řekl po utkání třiadvacetiletý Čech.
    17. 7., aktualizováno | Aktuality |  5 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Konečně zápas, jak má být. Rozhodovaly dva tři míčky, které bohužel získal on. Byl v daný moment lépe připravený, já jsem v tie-breaku bohužel dvakrát nezaservíroval. Mohlo to být 2-0, on si ale začal víc dovolovat a dostal se na koně," řekl Veselý po utkání s Tsongou novinářům.

Zatímco v pátek se trápil vlastní hrou a tím, proč nepředvedl své maximum, dnes s ní byl spokojený. "Byl bych strašně rád, kdybych dokázal své mentální nastavení udržet tak jako dneska. Dokázal jsem ze sebe dostat všechno a předvést výkon, za který se nemusím stydět. Samozřejmě výsledek bych si přál jiný, ale to je už sport."

Vidí to jako naději do budoucna, protože v Davisově poháru zápasy podle svých slov dosud nezvládal po psychické stránce. "Někdy ta hlava je svázaná víc a jindy méně. Doufám, že těch zkušeností dokážu využít. Určitě vím, jak se na utkání připravit, což je krok kupředu, a doufám, že to bude pořád lepší a lepší."

Třiadvacetiletý tenista tuší, že jeho role v týmu bude s časem stále nabývat na významu. Veterán Radek Štěpánek už se na dlouhé daviscupové maratony ve dvouhře necítí a i Tomáš Berdych může jako letos některé zápasy vynechat. "Oba toho už nahráli strašně moc, takže ta motivace hrát dále je u nich asi trochu menší. Teď je to na nás mladých, abychom se postarali a zkusili navázat na jejich úspěchy. Já jsem na to připravený, Davis Cup vždy budu hrát rád," řekl Veselý.

Na letošním kalendáři mu ale vadí umístění daviscupových kol. Podle Veselého je hodně necitlivé. "Je to atraktivní jen proto, že to je Davis Cup, ale do turnajového plánu se to takhle vůbec nehodí. Věřím, že ITF a ATP se domluví na nějakém rozumném programu do budoucna, protože to, co předvedli letos, je špatné," kroutil hlavou Veselý.

Tvrdí, že po každém daviscupovém víkendu je totálně vyčerpaný a potřebuje týden na obnovu sil. "Ono je to součást Davis Cupu, tak to bylo vždycky. Ale je třeba ho vsunout do vhodnějšího termínu. Já už mám být v pondělí na turnaji v Umagu, takže na odpočinek není moc času," dodal Veselý.

Petr Pokorný, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
18.07.2016 16:22Od: turista
Titul z Umagu by Jirka potřeboval jako sůl. Tak ať se daří!
[ Reagovat ]
18.07.2016 09:14Od: letityfanousek tvůj čas přijde Jiří
potřebuješ zkušenosti a ještě víc makat. Ať se daří
[ Reagovat ]
18.07.2016 12:03Od: Stan_Borowitz
A naučit se plochou ránu z forhendu, leváckej lift je sice fajn, ale pořádnou ránu a lá Gonzales nenahradí... a Jirka na to fyzické parametry určitě má.
[ Reagovat ]
18.07.2016 12:38Od: Krisboy
Jj, Gonzales, Blake, DelPo, Berdych, Giraldo...to sou kujwa forhendy!
[ Reagovat ]
18.07.2016 13:32Od: janek_da
A Jack Sock
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist