Kuzněcovová po operaci zápěstí zřejmě nestihne australské léto

  • Světlana Kuzněcovová připustila, že lednové turnaje v Austrálii by se mohly konat bez ní. Dvaatřicetiletá Ruska se zotavuje po operaci zápěstí a stále neví, kdy bude moct ruku znovu zatěžovat.
    29. 11. 2017, 11:09 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Bývalá světová dvojka Světlana Kuzněcovová letos nezískala žádný titul a pouze jednou si zahrála ve finále (v Indian Wells). Od Wimbledonu i vinou zhoršujících se bolestí zápěstí vyhrála jen tři zápasy, ze tří z pěti turnajů vypadla hned v prvním kole a vzdala se účasti na WTA Elite Trophy v Zhuhai. Přesto sezonu zakončila na solidním 12. místě.

Před vstupem do nového roku se ruská tenistka rozhodla využít pauzu mezi sezonami pro operaci ruky, kterou podstoupila začátkem listopadu.

"Mám v zápěstí dvě různá zranění, takže jsem zvážila rizika a šla na operaci," vysvětlila Kuzněcovová své rozhodnutí pro radikální řešení bolestí ruky.

Rekonvalescence se však protahuje a dva týdny poté, co se vzdala startu na Hopman Cupu, Kuzněcovová připustila, že zřejmě přijde minimálně o všechny lednové turnaje v Austrálii. Tedy včetně prvního grandslamu roku, který začíná 15. ledna.

"Je to velmi složitá diagnóza. Stále se zotavuju a doktoří zatím nedokáží mluvit o konkrétním termínu, kdy zase budu moct začít trénovat a hrát. O Austrálii s největší pravděpodobností přijdu," dodala zklamaná dvojnásobná grandslamová vítězka.

Kuzněcovová letos v Austrálii uhrála čtvrtfinále v Brisbane, druhé kolo v Sydney a osmifinále na Australian Open. Výrazný propad žebříčkem tak očekávat nemusí.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
30.11.2017 21:59Od: Krisboy
Koukej se dát do kupy. Bez tebe to není ono. Hrát s tebou je vždycky výzva, viď, Petro? :D
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist