Kvitová: Hlava se mi už netočí, jsem nohama na zemi

  • Za podpory zaplněného stadionu Arthura Ashe prošla Petra Kvitová do čtvrtfinále grandslamového US Open. V New Yorku si přitom v osmifinále vyšlápla na Španělku Garbiňe Muguruzaovou, která byla jednou z favoritek turnaje a je letošní vítězkou Wimbledonu.
    4. 9. 2017, 12:01 | Aktuality |  9 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Ale hlava se mi netočí, jsem nohama na zemi a turnaj pokračuje," řekla Kvitová, která třetí nasazenou porazila za hodinu a tři čtvrtě i díky čtyřiadvaceti vítězným míčům 7:6 a 6:3. "Byl silný zážitek během 'night session' vstoupit na centrální kurt a hrát proti světové trojce. Takové zápasy mám nejradši," doplnila česká hráčka.

Na velký zápas se těšila od prvních chvil po operaci pořezaných prstů levé ruky z přepadení, i když ještě nevěděla, jestli se dokáže vrátit. "Když jsem měla ruku v dlaze a viděla jsem zápasy na centrkurtu na Australian Open, tak mi nebylo úplně nejlépe. O to víc jsem teď byla nervózní, těžko jsem se rozhýbávala," řekla Kvitová.

Večerní zápasy v New Yorku jsou specifické. Hráčky přicházejí do arény za tmy. "A světlo září jenom na vás, tak to je úplně jiné než na ostatních grandslamech. Pak se rozsvítí a vidíte, kolik je tam lidí. Pro tohle jsem se asi narodila," řekla.

Diváci byli navíc hlavně na straně Kvitové. Často se ozývalo z tribun jméno české tenistky. Vnímá, že jí lidé fandí po návratu více. "Přijde mi to tak. Nejenom na kurtu, ale třeba i když jdu z tréninku. Teď jsem byla v televizi a lidi křičí, jak jsou rádi, že jsem zpátky. Je to jiné a hlubší, což bylo vidět hlavně při mečbolech," potěšilo českou hráčku.

Možná i proto ukázala na kurtu více emocí než jindy. Vedle tradičního pokřiku "Pojď!" dokonce jednou zvedla po vítězném forhendu ruku vysoko do výšky. "Byl to hrozně těžký forhend, tak jsem se musela pochválit. To vidíte i na Rafovi (Nadalovi), jak se tady hrozně hecuje. Takovým hráčům to pomáhá," podotkla Kvitová.

Po letošním triumfu v Birminghamu, což byl její druhý turnaj po návratu na kurtu po vážném zranění, říkala, že se jí točí hlava. Nyní si úspěchu považuje ještě více. "Tady je to neuvěřitelnější než v Birminghamu. Tam jsem neporazila žádnou top hráčku. Dneska jsem porazila Garbiňe, což je úplně něco jiného," řekla.

Po výhře nad Muguruzuovou se znovu bude její jméno zmiňovat mezi možnými vítězkami turnaje, ač se dosud dál než do čtvrtfinále na US Open nikdy nedostala. Sama tradičně dopředu nekouká. "Jsem tady podruhé ve čtvrtfinále, podruhé v druhém týdnu. Neřeším to. Přijela jsem zkusit první kolo, pak druhé, jdu postupně. Teď jdu zkusit čtvrtfinále. Ať to dopadne jakkoliv, už čtvrtfinále je dobrý úspěch," řekla.

Ve čtvrtfinále narazí na domácí Venus Williamsovou. S Američankou má pozitivní bilanci 4-1. "Sledovala jsem kousek jejího zápasu s Carlou (Suárezovou) a hrála výborně. Hraje letos na grandslamech úžasně," poukázala Kvitová na fakt, že Venus Williamsová letos hrála finále Australian Open i Wimbledonu.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (9)
04.09.2017 14:00Od: COMEON US Open a Peta
Paradox, že na jej najmenej obľubenom GS sa jej posledné tri roky darí najviac :D

2015 - QF
2016 - 4.kolo
2017 - QF (zatiaľ)
[ Reagovat ]
04.09.2017 15:18Od: FulnekUltras
nevydržím to... ;)

2011 - GS
2014 - GS
2017 - ??
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:26Od: Fandina
Jj, bylo tam povzbuzování, také jsem snad prvně slyšela po pojď jedem.
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:18Od: slacker
Zenam se zacne tocit hlava kdyz nasypete zrni na gramofonovou desku
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:18Od: janek_da
díki za tip
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:13Od: janek_da
To co je v titulku neřekla.
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:23Od: Fandina
Tak tak, stačí vypustit už.
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:26Od: LubosZabloudil
Ona to řekla dvakrát. V Birminghamu se hlava ještě točila, teď UŽ ne ;)

- Po letošním triumfu v Birminghamu, což byl její druhý turnaj po návratu na kurtu po vážném zranění, říkala, že se jí točí hlava. Nyní si úspěchu považuje ještě více. "Tady je to neuvěřitelnější než v Birminghamu. Tam jsem neporazila žádnou top hráčku. Dneska jsem porazila Garbiňe, což je úplně něco jiného," řekla. -
[ Reagovat ]
04.09.2017 12:30Od: janek_da
Díky za reakci.
Sami jste ale dali citaci "Ale hlava se mi netočí, jsem nohama na zemi a turnaj pokračuje," a v titulku je to jako citace. Kdyby bylo v titulku "Kvitové se už hlava netočí", tak by to bylo ok.

Ale je to samozřejmě detail.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist