Medvěděv v Sydney otočil finále proti De Minaurovi a je poprvé šampionem

• ATP SYDNEY - Jednadvacetiletý Rus Daniil Medvěděv v australském Sydney zdolal 1-6 6-4 7-5 domácí osmnáctiletou naději Alexe De Minaura a ve svém druhém finále na okruhu ATP získal premiérový titul.
    13. 1., aktualizováno | Aktuality |  6 komentářů
    Daniil MedvěděvDaniil Medvěděv

Do mužského finále vstoupil impozantně De Minaur, který za půl hodiny získal hladce první set. Osmnáctiletý talent, který v prvním kole Australian Open vyzve Tomáše Berdycha, ale nakonec senzační tažení turnajem až k triumfu nedovedl.

Ve druhé sadě 167. hráč světového žebříčku jako jediný ztratil v sedmém gamu podání. V třetím setu prohrával předloňský finalista wimbledonské juniorky už 0:4, ale dokázal odvrátit mečbol a vyrovnat na 5:5. Pak si ale prohrál podání a Medveděv následně čistou hrou zápas ukončil.

De Minaur překvapil už minulý týden v Brisbane, kde došel do semifinále. Jednadvacetiletý Medveděv, který je v žebříčku na 84. místě, se dočkal titulu při druhé finálové účasti.