Mladenovicová v druhé nejdelší bitvě sezony udolala Watsonovou

2. 3. 2017, 07:23
Aktuality 8
WTA ACAPULCO - Kristina Mladenovicová a Britka Heather Watsonová v Acapulku odehrály druhý nejdelší zápas sezony na okruhu WTA. Druhá nasazená Francouzka vyhrála až po 3 hodinách a 32 minutách a postoupila do čtvrtfinále. Ze svého prvního turnaje po 13 měsících odstoupila Australanka Tomljanovicová, které se ozvaly bolesti operovaného ramena.
Kristina Mladenovicová

Kristina Mladenovicová začátkem února vyhrála turnaj WTA Premier v Petrohradu, před týdnem v Dubaji si vyšlápla na světovou trojku Karolínu Plíškovou a nyní se jí daří z pozice nasazené dvojky i v Acapulku.

Po dvousetové výhře nad Američankou Lepchenkovou vyhrála ve druhém kole obrovskou bitvu Heather Watsonovou. O rok starší soupeřku udolala 7-6 6-7 7-5, vedení ve vzájemné bilanci zvýšila na 5-2 a Britku, která přijde o body za loňský triumf v Monterrey, odsoudila k pádu mimo Top 100.

čas: 3:32

V zápase bylo k vidění celkem patnáct ztracených servisů. Mladenovicová spáchala 20 dvojchyb, Watsonová 18. dvojchybou bitvu ukončila. Britce k postupu nepomohl ani mnohem vyšší počet winnerů (59-22), klíčové okamžiky totiž zvládala lépe Mladenovicová, byť ve třetím setu ztratila vedení 5-2 a za stavu 5-3 nevyužila dva mečboly.

"Nejsem spokojená s tím, jak jsem hrála. Nebyl to zrovna tenis nejlepší kvality, ale jsem spokojená s tím, jak jsem bojovala," komentovala třiadvacetiletá Mladenovicová. "Ani jedna jsme se nevzdávaly, bylo to nahoru dolů. Ve třetím setu jsem měla mečboly, ale ona je skvěle odvrátila. Byla to bitva nervů a jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla."

Vyčerpávající souboj trval 3 hodiny a 32 minut, což byl druhý nejdelší zápas v sezoně. Ještě o čtyři minuty déle hrály Ruska Kuzněcovová a Srbka Jankovičová na Australian Open.

"Ó bože, co mohu říct. Podmínky tu dnes byly strašně náročné - vlhkost vzduchu je tu obrovská. Myslím, že jsme obě bojovaly s fyzičkou," řekla Mladenovicová, která po příletu z Dubaje do Mexika bojovala ještě během pondělního prvního kola s jet lagem.

O postup do semifinále si Mladenovicová zahraje s Kirsten Flipkensovou. Belgičance dnes vzdala Australanka Alja Tomljanovicová, která hrála na prvním turnaji po 13 měsících. Během nich se dávala dohromady po operaci pravého ramena, které ji v Acapulku začalo znovu bolet.

Puigová (4-Portor.) - Hantuchová (SR) 6-4 6-4
McHaleová (5-USA) - Townsendová (USA) 6-1 7-6(5)
Curenková (7-Ukr.) - Görgesová (Něm.) 6-1 2-0 skreč G.
Parmentierová (Fr.) - Petkovicová (8-Něm.) 6-4 3-6 6-1
Flipkensová (Belg.) - Tomljanovičová (Chorv.) 7-5 skreč T.
• Čtyřhra - 1. kolo •
Voráčová/Schuursová (ČR/Niz.) - Bondarenková/Mariaová (Ukr./Něm.) 6-3 6-7(6) 10-6