Murray odstartoval suverénně. Wawrinka se utká s Del Potrem

28. 6. 2016, 18:53
Aktuality 10
Andy Murray postoupil ve Wimbledonu bez problémů do druhého kola. Šampion z roku 2013 dnes porazil svého krajana Broadyho 6-2 6-3 a 6-4.
Andy Murray

Andy Murray chce ve Wimbledonu zopakovat své vítězné tažení, která v roce 2013 ukončilo dlouhé čekání Velké Británie na domácího šampiona travnatého grandslamu. Před třemi lety si došel pro titul pod vedením Ivana Lendla a znovu pod jeho dohledem dnes odstartoval letošní ročník slavného turnaje.

Murrayho grandslamová noční můra Novak Djokovič včera hladce postoupila přes domácího Jamese Warda a podobně se dnes vedlo druhému hráči světa, proti kterému se postavil další Brit Liam Broady. Murray nečelil v prvních dvou setech žádnému brejkbolu a obě sady získal bez větších problémů. Broady dostal na příjmu slavnějšího krajana pod tlak až ve třetím setu, kdy prohrával 2-3. Murray ale oba brejkboly odvrátil a zápas dotáhl do vítězného konce.

"První zápas je vždycky ošidný a dneska tu na začátku docela foukalo," řekl vítěz z Queen's Clubu, který si svou vítěznou sérii protáhl na šest zápasů. "V minulosti jsme spolu trénovali. Není jednoduché hrát s někým, koho znáte, takže jsem si vedl dobře," dodal Brit, kterého v dalším kole čeká Yen-Hsun Lu.

Těžší cestu do druhého kola měl dnes Stan Wawrinka, který se utkal s nadějným Američanem Taylorem Fritzem. Osmnáctiletý mladík nenabídl favoritovi v úvodním setu jediný brejkbol a sadu ztratil až ve zkrácené hře. Druhý set jasně ovládl Wawrinka, jenže ve třetím Fritz znovu podával suverénně a v tie-breaku se tentokrát radoval on.

Další drama už ale Švýcar nepřipustil. Ve čtvrté sadě se dostal do vedení 4-0, náskok už nepustil a za dvě a půl hodiny zvítězil 7-6 6-1 6-7 a 6-4.

"Vím, že když začnu vyhrávat, umím pak být nebezpečný," řekl po utkání Švýcar, který před Wimbledonem odehrál na trávě jediný zápas.

Wawrinka, jenž si dnes vedle 48 vítězných úderů připsal také 41 nevynucených chyb, se v taháku druhého kola utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem. "Je to skvělý hráč a už se na zápas těším. Bude to zajímavé," řekl vítěz dvou grandslamů Wawrinka.

Del Potro dnes ve svém prvním grandslamovém zápase od Australian Open 2014 vyřadil bez ztráty setu Francouze Stéphana Roberta. "Je to nádherné, jsem po třech letech zpět ve Wimbledonu," řekl sedmadvacetiletý Argetinec, který se letos vrací po třech operacích levého zápěstí.