Pavlásek v Paříži končí, Murray odehrál další pětiseťák

25. 5. 2016, 16:03
Aktuality 11
Ve druhém kole skončil pro Adama Pavláska jeho premiérový grandslam. Český tenista v něm dnes nestačil na domácího Jérémyho Chardyho, kterému v Paříži podlehl ve třech setech.
Adam Pavlásek

Adamu Pavláskovi jeho grandslamový debut vyšel, když v prvním kole zdolal v pěti setech Španěla Carballése, ale 32. hráč světa Jérémy Chardy už byl nad jeho síly.

Český tenista, který se do hlavní soutěže dostal jako "lucky loser", přišel hned v úvodní hře celého zápasu o podání a ztrátu už v úvodní sadě nedohnal, byť v deváté hře odvrátil pět setbolů svého soupeře. Stejně pak Pavlásek odstartoval i druhé dějství, ve kterém Francouz znovu nemusel odvracet žádný brejkbol.

Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 4-4, kdy český tenista počtvrté v utkání přišel o servis. Chardy v následující hře zápas ukončil a postoupil do třetího kola.

V něm ho čeká obhájce titulu Stan Wawrinka, který si po úvodní dramatické bitvě s Lukášem Rosolem výrazně snadněji poradil s Tarem Danielem. Japonec favorita v úvodní sadě potrápil a měl dokonce dva setboly. Wawrinka ale zvládl lépe konec tie-breaku i další set, ve kterém soupeři dvakrát sebral podání.

Ve třetí sadě Daniel konečně prolomil Wawrinkův servis a dostal se do vedení, ale Švýcar další drama nepřipustil. Od stavu 2-4 vyhrál čtyři hry v řadě a zvítězil 7-6 6-3 6-4.

"Po tom těžkém prvním zápase jsem spokojený," řekl v rozhovoru na kurtu Wawrinka. "Jsem rád, že jdu dál ve třech setech. Celkově se dá říct, že jsem se nepřestával soustředit na to, co jsem měl dělat," dodal.

Murrayho trápil v pěti setech i domácí outsider
Andy Murray odehrál na letošním Roland Garros dva zápasy se soupeři z druhé světové stovky a oba udolal až v rozhodujícím pátém setu. Po Štěpánkovi měl problémy i s francouzským outsiderem Mathiasem Bourguem, kterého porazil až po třech a půl hodinách hry 6-2 2-6 4-6 6-2 6-3.

Devětadvacetiletý Brit začal zápas proti Bourguemu výborně a za stavu 6-2 a 2-0 nenapovídalo nic tomu, že by favorit měl mít problémy. Dvaadvacetiletý grandslamový debutant Bourgue ale odhodil úvodní nervozitu, vývoj  otočil na 2-1 na sety a v úvodu čtvrté sady měl další tři brejkboly. Murray se však vzpamatoval, téměř desetimunutový game vyhrál a  byť měl problémy zápas ukončit, senzaci nepřipustil.

"Matthias byl skvělý a donutil mě hodně běhat. Má před sebou skvělou budoucnost," předpověděl v rozhovoru na kurtu aktuálně 164. hráči světa, jenž dosud nikdy nehrál turnaj na okruhu ATP. "Vedl jsem 6-2 a 2-0 a on začal hrát neuvěřitelně. Najednou bylo hrozně těžké vyhrávat fiftýny, natož gamy," přiznal s tím, že dva tak těžké zápasy za sebou v úvodu turnaje nečekal. "Nemůžete hrát příliš takových zápasů, pokud to chcete na turnaji dotáhnout daleko. Doufám, že příští bude trochu rychlejší," řekl.

Druhý nasazený Murray strávil na kurtu už více než sedm hodin, duel se Štěpánkem se protáhl dokonce do dvou dnů. V dalším kole se trojnásobný semifinalista střetne s chorvatským veteránem Ivem Karlovičem, nad kterým vede ve vzájemné bilanci
6-0.

Sedmatřicetiletý Karlovič dnes vyrovnal
své maximum na Roland Garros, když si třetí kolo vystřílel v duelu s Jordanem Thompsonem. Australanovi nasázel 41 es, za čtyři a půl hodiny soupeře udolal 6-7 6-3 7-6 6-7 a 12-10, poprvé na pařížské antuce porazil dva soupeře po sobě a stal se nejstarším účastníkem třetího kola grandslamu po 25 letech.

Gabašvili (Rus.) - Paire (19-Fr.) 6:3, 6:2, 3:6, 6:2
Troicki (22-Srb.) - Lajovič (Srb.) 6:7 (4:7), 6:3, 6:0 skreč L.
Sock (23-USA) - Brown (Něm.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:2
Verdasco (Šp.) - Dodig (Chorv.) 6:2, 6:1, 6:3
Karlovič (Chorv.) - Thompson (Austr.) 6:7 (2:7), 6:3, 7:6 (7:3), 6:7 (4:7), 12:10
Ramos (Šp.) - Trungelliti (Arg.) 6:3, 6:4, 7:5
Martin (SR) - Pouille (29-Fr.) 6:3, 7:5, 6:3
Čtyřhra - 1. kolo:
Berankis/Rosol (Lit./ČR) - Demoliner/Draganja (Braz./Chorv.) 6:7 (3:7), 7:6 (11:9), 6:4
Benneteau/Roger-Vasselin (Fr.) - Ramos/Veselý (Šp./ČR) 6:0, 4:6, 7:6 (7:2)