Plíšková je zatím v Melbourne suverénní. Znovu ztratila jen dva gamy

19. 1. 2017, 02:14
Aktuality 61
AUSTRALIAN OPEN - Karolína Plíšková zatím na Australian Open září. Česká jednička se na kurtu ve druhém kole zdržela jen 59 minut. Ruskou kvalifikantku Annu Blinkovovou smetla 6-0 6-2 a postoupila do třetího kola. Svou vítěznou šňůru tak prodloužila na sedm zápasů. Světovou pětku čeká ve třetím kole Jelena Ostapenková.
Karolína Plíšková

Karolína Plíšková letos prožívá vůbec nejúspěšnější vstup do sezony. Na úvodním turnaji v Brisbane získala titul a na Australian Open drtí jednu soupeřku za druhou. Proti Saře Sorribesové ztratila v prvním kole pouhé dva gamy a stejný počet her povolila i dnešní soupeřce Anně Blinkovové.

Ruska může i tak svou premiéru na grandslamu hodnotit jako úspěšnou. 189. hráčka světa úspěšně absolvovala tříkolovou kvalifikaci a v úvodním duelu vyřadila nasazenou Monicu Niculescuovou z Rumunska.

čas 0:59

Plíšková zahájila dnešní utkání fantasticky. Po přesvědčivém výkonu na servisu, po němž ztratila jen čtyři fiftýny, drtila soupeřku i na returnu a nadělila jí "kanára". Blinkovová však české jedničce hodně pomohla.

Prvních šestnáct pokusů Rusky o první podání skončilo mimo a kvalifikantka trefila v prvním setu žalostné dvě první podání z 23. Prvního gamu se Blinkovová dočkala až v jedenácté hře, následně měla dokonce brejkbol, Plíšková si ale vedení zkušeně pohlídala a zápas zakončila devátým esem.

"Jsem moc ráda, že jsem ve třetím kole a doufám, že se budu zápas od zápasu postupně zlepšovat. První set byl hodně dobrý. Ve druhém setu se soupeřka herně zvedla, ale hlavní je to, že jsem postoupila," řekla po zápase Plíšková.

"Cítím se na kurtu výborně a sebevědomě," uvedla na tiskové konferenci v Melbourne. "Hraju slušně, a i když úroveň soupeřek ještě nebyla na nejvyšší úrovni, tak je to dobré. Lidé mluví o tom, že mám šanci vyhrát grandslam, ale jsem teprve ve třetím kole, tak uvidíme."

Česká jednička tak znovu ušetřila síly a potvrdila skvělou formu, která ji letos provází. Rodačka z Loun dnešním vítězstvím protáhla vítěznou šňůru na sedm zápasů. O postup do svého premiérového osmifinále v Melbourne vyzve Jelenu Ostapenkovou, s níž si poradila loni na turnaji v Cincinnati.

"Takže trošku vím, co od ní čekat. Bude to těžké, ale doufám, že zvednu o něco svoji úroveň hry, a to bude stačit," řekla Češka.

Lučičová-Baroniová (Chorv.) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6-3 6-2
Cibulková (6-SR) - Su-Wei Hsieh (Tchaj-wan) 6-4 7-6(8)
Kontaová (9-Brit.) - Ósakaová (Jap.) 6-4 6-2
Bacsinszká (12-Švýc.) - Koviničová (Č. Hora) 6-1 7-6(5)
Grönefeldová/Peschkeová (Něm./ČR) - Hradecká/Siniaková (10-ČR) 7-6(9) 4-6 6-1
Krejčíková/Voskobojevová (ČR/Kaz.) - Irigoyenová/Soyluová (Arg./Tur.) 6-4 4-6 6-4
Hlaváčková/Shuai Peng (12-ČR/Čína) - Doiová/Naraová (Jap.) 6-1 7-6(1)
Golubicová/Kr. Plíšková (Švýc./ČR) - Bondarenková/Ostapenková (Ukr./Lot.) 6-3 7-5
Klepačová/Martínezová (Slovin./Šp.) - Görgesová/Ka. Plíšková (7-Něm./ČR) 7-5 4-6 7-6(5)