Rosol dorazil Kuzněcova kanárem, po dvou letech si zahraje semifinále

19. 5. 2016, 20:55
Aktuality 27
ATP ŽENEVA - Lukáš Rosol na antuce v Ženevě poprvé v sezoně vyhrál tři zápasy po sobě. Dnes otočil zápas s Rusem Andrejem Kuzněcovem a poprvé téměř dvou letech postoupil do semifinále. O páté finále na okruhu ATP si zahraje s domácí jedničkou Wawrinkou (h2h 0-3).
Lukáš Rosol

Lukáš Rosol v prvním kole porazil španělského outsidera Ortegu-Olmedu, včera vyhrál bitvu s Johnem Isnerem a dnes si poradil i s Andrejem Kuzněcovem. I když se mu nepovedl vstup do zápasu, ruského soka zdolal 2-6 6-1 6-0 a oplatil mu porážku z prvního vzájemného duelu. Ve třetím setu ztratil jen deset míčků, z toho jediný po svém podání.

Třicetiletý český tenista vyhrál tři zápasy po sobě poprvé od loňského listopadu, kdy na pařížském turnaji Masters prošel z kvalifikace do 2. kola. Do semifinále se dostal poprvé od srpna 2014, kdy triumfoval ve Winston-Salemu,

O páté finále na okruhu ATP si Rosol zahraje s domácí nasazenou jedničkou Stanem Wawrinkou. S vítězem loňského Roland Garros prohrál všechny tři vzájemné duely, jediný set proti němu uhrál loni právě Ženevě. Favorizovaný Švýcar dnes smetl 6-3 6-1 Španěla Pabla Carreñu-Bustu.

Rosol bude zítra usilovat i o finále ve čtyřhře, ve které startuje poprvé s Rakušanem Julianem Knowlem.

David Ferrer, který v pondělí po šesti letech vypdl z Top 10, si dnes znovu poradil s jedním ze svých nejblíbenějších soupeřů. Dvakrát 6-2 smetl krajana Guillerma Garcíu-Lópeze, kterého porazil před týdnem v Římě i před dvěma týdny v Madridu, a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil už na 11-1. O první letošní finále si zahraje s Chorvatem Marinem Čiličem (h2h 4-1).