Šlágr v Buenos Aires: Nalbandian vyzve obhájce Ferrera

21. 2. 2013, 12:24
Aktuality 21
ATP BUENOS AIRES - Už ve druhém kole letošního ročníku turnaje v argentinském Buenos Aires na sebe narazí bývalí šampion David Ferrer s Davidem Nalbandianem. Jejich souboj o čtvrtfinále pro ně bude již 14. vzájemným duelem.
David Nalbandian

David Nalbandian posledních pět měsíců kvůli zranění břišních svalů nehrál, hned se však vrátil velmi dobrý výsledkem, když minulý týden v Sao Paulu prohrál až ve finále s Rafaelem Nadalem.

Rozehrál se tak na oblíbený domácí turnaj v Buenos Aires, kde sedm z devíti startů proměnil v postup do semifinále. Nejúspěšnější byl v roce 2008, kdy získal jeden ze svých 11 titulů. Letošní ročník odstartoval duelem s krajanem Carlosem Berlocqem, kterého před rokem smetl hladce ve dvou setech a se kterým vyhrál všechny tři vzájemné zápasy. Zkušenější z Argentinců uspěl i počtrté, když před zaplněným publikem vyhrál ve třech setech 6-3 2-6 6-3.

David Nalbandian"Ve druhém setu jsem ztratil intenzitu a on (Berlocq) se zlepšil. Naštěstí jsem byl schopný se do zápasu vrátit a vyhrát třetí set," komentoval bývalý třetí hráč světa Nalbandian.

O postup do čtvrtfinále si jednatřicetiletý Argentinec zahraje s obhájcem titulu Davidem Ferrerem, se kterým se utkal naposledy v loňském semifinále. Tehdy uhrál jen pět gamů a Španěl zvýšil vedení ve vzájemných duelech na 8-5.

Světová čtyřka Ferrer letošní ročník odstartoval výhrou 6-4 6-1 nad domácím Agustinem Velottim. Nejvýše nasazený Španěl sice v první set přišel o vedení 4-1, po chvilkovém zaváhání ale zápas dostal znovu pod kontrolu a bez problémů postoupil do 2. kola.

"Byl jsem připravený jít za vítězstvím. Nejsou to lehké zápasy, přestože rozdíl v našem žebříčkovém postavení není malý," řekl Ferrer, který loni na antuce vyhrál 32 ze 37 zápasů. Prohrál pouze třikrát s Nadalem, jednou s Federerem a překvapivě i Belluccim. Letos už získal titul z Aucklandu, na Australian Open padl až v semifinále s Djokovičem.

I středeční program v Buenos Aires narušil déšť, a tak se stihly odehrát jen čtyři zápasy.