Suková je potřetí v nominaci do Síně slávy

  • Helena Suková je již potřetí mezi navrženými do tenisové Síně slávy v americkém Newportu. Vítězka čtrnácti grandslamových turnajů ve čtyřhře a mixu už byla v nominaci v letech 2012 a 2015, ale osmým českým zástupcem mezi legendami zatím zvolena nebyla.
    6. 9. 2017, 10:28 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Spolu s bývalou světovou deblovou jedničkou Sukovou jsou tentokrát v nominaci rovněž wimbledonští vítězové Australan Pat Cash a Němec Michael Stich, elitní deblista Švéd Anders Jarryd a 'Létající Holanďan' Tom Okker. O přijetí rozhodne hlasování novinářů letos na podzim a výsledek bude znám příští rok.

Při první nominaci dostala před Sukovou přednost mimo jiné Švýcarka Martina Hingisová, podruhé Belgičanka Justine Heninová a Rus Marat Safin.

Suková vyhrála devět grandslamů v ženské čtyřhře a dalších pět ve smíšeném deblu. Ve dvouhře bývalá světová čtyřka zaznamenala deset turnajových triumfů, na grandslamech byla dvakrát ve finále Australian Open i US Open.

V Síni slávy se může připojit k Janě Novotné, Martině Navrátilové, Haně Mandlíkové, Jaroslavu Drobnému, Ivanu Lendlovi, Janu Kodešovi a Karlu Koželuhovi, který do ní byl uveden jako dosud poslední český rodák v roce 2006.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
06.09.2017 21:50Od: horska.kraslice
V síni slávy je asi hodně tenistů.
[ Reagovat ]
06.09.2017 21:25Od: Fandina
Nevím, kolik jich budou do síně slávy uvádět, ale myslím, že Cash má větší šanaci.
[ Reagovat ]
06.09.2017 21:25Od: Fandina
šanci ... úsměv
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist