Tragédie na kurtu: Seguelové během finále zemřel otec

  • Tenis nepřináší jen radostné okamžiky z vítězství či pocity smutku z porážek. Tenisový turnaj totiž může vyvrcholit i tragicky. Stalo se tak v sobotu na podniku ITF v chilském Santiagu, kde domácí hráčce Daniele Seguelové zemřel během finálového zápasu její otec.
    1. 12. 2016, 17:35 | Aktuality |  2 komentáře
    Daniela SeguelováDaniela Seguelová 
     
  • Profil hráče

Daniela Seguelová v sobotu na antukovém turnaji ITF s dotací 10 tisíc dolarů v rodném Santiagu hrála o svůj 13. titul v kariéře. Finále proti nejvýše nasazené Brazilce Paule Goncalvesové měla dobře rozehrané, ovšem za stavu 6-4 a 2-1 došlo k situaci, na kterou nikdy nezapomene. 

V hledišti totiž zkolaboval její otec Jorge, kterého lékaři okamžitě převezli do nemocnice. Zápas pak ještě chvíli pokračoval, za stavu 6-4 a 4-4 však z nemocnice přišla zdrcující zpráva - otec čtyřiadvacetileté chilské tenistky zemřel na infarkt. A tenis už byl pak pochopitelně na poslední koleji.Vítězkou turnaje se tak stala Goncelvesová, zisk své páté trofeje ale poprvé v kariéře slavit rozhodně nemohla. Naopak Seguelová teď prožívá jedny z nejtěších dnů v životě.

"Z celého srdce děkuju za všechny vaše zprávy a podporu v této těžké chvíli. Všem moc děkuju," napsala dnes na svůj twitter Seguelová, jež je 228. hráčkou světa. Nejvýše byla v žebříčku WTA na 192. místě.

Hezké gesto udělal místní fotbalový klub Colo-Colo, jenž hraje chilskou nejvyšší soutěž a v jeho barvách hráli Alexis Sánchez, Arturo Vidal či Ivan Zamorano.

Klub zaplatí pohřeb Jorge Seguela, tenistce nabídl roční sportovní stipendium a celý stadion před včerejším pohárovým zápasem držel minutu ticha. Nejen za Jorge Seguela, ale také za oběti leteckého neštěstí, při kterém v úterý zahynulo 71 lidí včetně většiny hráčů a realizačního týmu brazilského fotbalového klubu Chapecoense.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
02.12.2016 11:34Od: Lopuch sou to smutní věci
u nas umřel souset během spanku prostě všihni sme spaly a von umřel víte
[ Reagovat ]
01.12.2016 18:50Od: FulnekUltras Život
nebere ohled na žádné režiséry - a i tohle k němu bohužel patří... Zvláštní, že k podobným věcem často dochází právě ve chvíli, kdy je člověk nahoře a vůbec ho nenapadne, že by to už za pár okamžiků mohlo být zcela naopak. Přeju chilské tenistce opravdu hodně vnitřní síly.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist