Vaněk nechce Kvitovou měnit, ale rád by ji viděl více na síti

  • Trenér Jiří Vaněk bude s tenistkou Petrou Kvitovou už skoro rok, ale teprve nyní přijde čas na to, aby začali s pořádným společným tréninkem. Před příští sezonou se kouč zaměří mimo jiné i na zlepšení volejů a přechod k síti.
    24. 10. 2017, 17:35 | Aktuality |  6 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Vaněk se s Kvitovou domluvil na spolupráci loni, ale než se dostali k přípravě, byla tenistka po operaci ruky zraněné při přepadení. Půl roku nehrála, na turnaje se vydala bez většího tréninku a v sezoně pak už nebyl prostor pilovat nové věci.

"Jeli jsme v modelu zápasy a konec sezony. Hodně se odpočívalo a neměli jsme šanci dát něco nového, takže teď už se na to těším," řekl Vaněk.

Sezona to byla v jeho trenérské kariéře hodně specifická. "Doufám, že už takovou nezažiju," uvedl. Alfou a omegou bylo, aby Kvitová neměla komplikace s rukou. "Jsem šťastný, že nenastaly. Víceméně jsme letošní rok brali jako přípravu na sezonu 2018, aby odehrála co nejvíc zápasů. Přesto zvládla tři výborné turnaje. Snad to bude pokračovat pozitivně a špatné věci se nám už vyhnou."

Levou rukou hrající Kvitová je agresivním typem tenistky, která za zápas nastřílí hodně vítězných míčů. V podobném stylu bude hrát dál. "Pořád bude aktivní hráčkou a bude záležet na ní, aby si uhrávala body. V sedmadvaceti letech neuděláme z Péti obranářku," pronesl Vaněk a Kvitová s úsměvem dodala: "Děkuju."

Vaněk, který dříve vedl současnou českou jedničku Karolínu Plíškovou, by Kvitovou rád naučil chodit k síti. "Chtěl bych trochu víc zapracovat na volejích a přechodu dopředu, aby si dohrávala víc body na síti a ulehčovala si to," plánuje kouč. "Těším se. Voleje mi nikdy nebyly cizí. Když je zlepším, jen dobře," kývla Kvitová.

Vzhledem k výpadku kvůli zranění letos odehrála ani ne třicet zápasů. Proto bude ladění na příští rok trochu jiné než obvykle. "Budeme hodně simulovat trénink s kondicí dohromady, protože tenisová kondice je specifická," řekl Vaněk. "Trochu se ubere kondice jako takové, aby dohnala tréninkové hodiny na kurtu i za cenu toho, že bude třeba trochu fyzicky horší v síle," uvedl kondiční trenér David Vydra.

Kvitová s trenéry vypadají jako dobře sehrané trojice. Je z nich cítit vzájemný respekt a především dobrá nálada. Hráčka se často na turnajích při pohledu na svůj tým usmívala. "Vypadá to jako fráze, ale když zažijete něco tak těžkého a můžete se vrátit, tak je to fakt jenom sport. Stresovat se mi přijde absurdní, a proto se smějeme. Tak to bereme," řekl Vydra o atmosféře v týmu.

Po prosincovém testu v domácí extralize začne Kvitová sezonu v Brisbane, pak se představí v Sydney a na Australian Open.

Luboš Zabloudil, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
24.10.2017 18:48Od: Pavlis
Dodnes vzpomínám na tu lahůdku v Madridu proti Sereně, to bylo neuvěřitelný. Ale Petra tyhle zkracovačky už docela ovládá, někdy to vyjde, jindy ne.
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:28Od: PetaM
Petra v Brisbane? Boží! Konečně se vrátí na místo činu! :) Už mi tam dlouho chyběla. Pořád samé Shenzheny a Hopman Cupy ... :D
[ Reagovat ]
24.10.2017 20:02Od: milik254
2011 mode
[ Reagovat ]
25.10.2017 00:48Od: Fandina
Ono už bylo suprové semi Wimbledonu rok předtím, ale rok 2011, to bylo něco!!!
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:10Od: Krisboy
Máš recht, Jirko. Vůbec by všichni (skoro) měli chodit víc na síť :(
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:26Od: slacker
ale prd vsichni by meli hlavne ummet z kazde pozice zahrat inside out cross pod co nejvetsim uhlem
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist