Verdasco je v Dubaji postrachem nasazených. Po Bautistovi vyřadil i Monfilse

2. 3. 2017, 16:26
Aktuality 57
ATP DUBAJ - Fernando Verdasco se stává v Dubaji postrachem nasazených hráčů. Po krajanovi Robertovi Bautistovi vyřadil i čtvrtého nasazeného Gaëla Monfilse. Španěl zvítězil 6-3 7-5 a poprvé na čtvrtý pokus Francouze porazil. V duelu o postup do finále, které si 35. hráč světa naposledy zahrál loni v červenci v Bastadu, vyzve Robina Haaseho.
Fernando Verdasco

Bývalá světová sedmička Fernando Verdasco má v posledních letech hodně nevyrovnané výsledky, a proto mu v žebříčku ATP patří až 35. pozice. Sem tam ale španělský tenista každoročně zazáří a skvělého výsledku dosáhl právě tento týden na podniku ATP 500 v Dubaji.

Třiatřicetiletý rodák z Madridu nejprve přehrál lucky losera Andrease Seppiho, poté vyřadil nasazenou šestku Roberta Bautistu a jeho jízdu nezastavila ani turnajová čtyřka Gaël Monfils, jenž tak na první letošní semifinálovou účast stále čeká.

Verdasco, který si už jedno semifinále letos zahrál v katarském Dauhá, dnes zejména kvalitně servíroval (84%) a i když zaznamenal jen jedno eso, po prvním podání slavil úspěch v 81% případů.

O servis přišel jen jednou až v samotném závěru. Za stavu 6-3 5-3 bylo utkání na zhruba půl hodiny přerušeno kvůli dešti. Pauza evidentně Španěla rozhodila, protože si při pokusu zápas dopodávat do vítězného konce prohrál servis čistou hrou. Ztracené podání si nicméně hned v dalším gamu vzal zpět a podruhé již nezaváhal.

Verdasco tak poprvé na čtvrtý pokus Francouze přehrál a v Dubaji ho čeká po třech osmifinálových účastech v letech 2005, 2008 a 2015 premiérové semifinále. V něm se střetne s Robinem Haasem, s nímž má vyrovnanou bilanci.

Vítěz sedmi titulů bude v utkání s přemožítelem Tomáše Berdycha, jenž ve čtvrtfinále svedl třísetovou bitvu s Damirem Džumhurem, favoritem a bude bojovat o celkově 22. finále na okruhu ATP. To poslední absolvoval loni v červenci na antuce ve švédském Bastadu.