Veselý prohrál počtvrté v řadě. V Indian Wells nestačil na Kickera

9. 3. 2018, 07:28
Aktuality 17
ATP INDIAN WELLS - Jiří Veselý ani na Masters v Indian Wells nezvládl úvodní zápas. Český tenista v prvním kole podlehl argentinskému antukovému specialistovi Nicolasovi Kickerovi a zaznamenal už čtvrtou porážku v řadě. Debutanta Kickera ve druhém kole čeká nasazený Damir Džumhur.
Jiří Veselý

Jiří Veselý rozhodně nemůže letošní sezonu hodnotit jako povedenou. Čtyřiadvacetiletý český tenista letos odehrál šest turnajů a povedl se mu jediný. V Aucklandu došel do čtvrtfinále a na Australian Open se dočkal premiérového vítězství.

To je ale vše, čeho rodák z Příbrami dosáhl. V Puné, Buenos Aires, Rio de Janeiru a ve čtvrtek i na Masters v Indian Wells ztroskotal hned na prvním soupeři. V kalifornské poušti v premiérovém vzájemném duelu nestačil 5-7 3-6 na argentinského antukového specialistu Nicolase Kickera a připsal si čtvrtou porážku v řadě.

Veselý v prvním setu za stavu 4-4 nevyužil tři brejkboly a to se mu stalo osudným. Ve dvanáctém gamu totiž nabídl soupeřovi vůbec první brejkbol a zároveň setbol a Argentinec na rozdíl od českého tenisty nezaváhal.

Ve druhé sadě už Veselý tahal za kratší konec. Servis, o který přišel v šesté hře, si nedokázal vzít zpět a po hodině a 38 minutách se s prvním letošním podnikem série Masters rozloučil.

Kicker tak zaznamenal úspěšnou premiéru v Indian Wells Tennis Garden. Aktuálně 94. hráč světa se ve druhém kole pokusí zaskočit nasazeného Damira Džumhura, s nímž jediný dosavadní souboj vyhrál.

Z českých mužů už v turnaji zůstává jen Tomáš Berdych. Dvanáctý nasazený měl na úvod volno. Ve druhém kole ho vyzve Maximilian Marterer. S dvaadvacetiletým Němcem se utká poprvé. Marterer v prvním kole po setech 6-7(13) 7-6(4) 6-3 vyřadil chorvatského veterána Iva Karloviče.

Svého prvního soupeře už zná i obhájce titulu Roger Federer. Letos neporažený Švýcar začne proti Federicovi Delbonisovi. S Argentincem, který v prvním kole porazil 6-2 4-6 7-5 domácího Ryana Harrisona, před pěti lety prohrál na antuce v Hamburku.