Veselý, Rosol a Pavlásek jsou v Prostějově ve čtvrtfinále

1. 6. 2016, 21:13
Aktuality 35
Čeští tenisté Lukáš Rosol, Jiří Veselý a Adam Pavlásek postoupili do čtvrtfinále challengeru v Prostějově. Druhý nasazený Rosol porazil Švéda Eliase Ymera 6:2, 2:6, 6:3, obhájce titulu Veselý zdolal Srba Janka Tipsareviče 7:6, 6:3 a prosadil se také Pavlásek, který vyřadil sedmého nasazeného Brazilce Rogéria Dutru Silvu 3:6, 7:6 a 6:1.
Jiří Veselý

Rosol v úvodu utkání s dvacetiletým Ymerem nepustil soupeře k tlaku, ve druhém setu se ale karta obrátila. Rosol ztratil koncentraci a doplácel na zbytečné chyby. "Nemohl jsem se spolehnout na servis," posteskl si po utkání Rosol, jenž ve třetím setu znovu zpřesnil údery a zápas dotáhl za necelé dvě hodiny k postupu.

Veselý se hledal celý úvodní set. Třetí nasazený hráč střídal skvělé údery s chybami a pomohl mu až vyhraný tie-break. "Dokážu neskutečným způsobem zápas zdramatizovat. Moje hlava a nervy se pro mě stávají výborným mentálním tréninkem. Stavy, které tady zažívám, jsou hodně silné. Dnes to bylo na vlnách," popsal Veselý.

Jednatřicetiletý Tipsarevič, někdejší osmý hráč světa, startoval v Prostějově na divokou kartu, kterou mu dali pořadatelé po delší zdravotní přestávce po operaci nohy. "Hraje velmi inteligentní tenis, přesně využívá kurt i rozehrává jednotlivé míče. Uzpůsobuje si výměnu, jak potřebuje. Dopouštěl se ale naštěstí jednoduchých chyb, které lze přičítat dlouhé přestávce," uvedl Veselý.

V kritických momentech si pomohl servisem, dal devět es. "Servis mi dnes zachránil život a v důležitých situacích mě vytáhl z krize," dodal Veselý.

I Pavlásek se v prvním setu trápil a do hry jej vrátil až tie-break druhé sady, který vyhrál 8:6. "Utkání bylo z mého pohledu nesmírně těžké. V úvodu jsem měl problémy s rychlou hrou soupeře. Výsledek byl o jednom nebo dvou míčích v tie-breaku. Jsem nesmírně rád, že jsem tento zápas zvládl," uvedl po utkání 132. hráč pořadí ATP.

Dodal, že mu pomohl i nedávný úspěšný premiérový start na grandslamu v Paříži. "Po vyhraném tie-breaku jsem ve třetím setu už nepovolil. Cítil jsem, jak soupeř postupně odpadá, v závěru se už nezmohl na větší odpor," řekl jednadvacetiletý tenista.

Na prostějovském challengeru startuje potřetí a v domácím prostředí se mu daří. Při prvním startu na divokou kartu před dvěma roky se dostal do semifinále a zastavil jej až Slovák Norbert Gombos. Loni Pavlásek vypadl hned v prvním kole se Srbem Dušanem Lajovičem.

Ve čtvrtfinále bude Rosolovým soupeřem Rus Karen Chačanov, Pavlásek narazí na turnajovou čtyřku Iňiga Cervantese ze Španělska a Veselý se střetne s Kazachem Michailem Kukuškinem.