Veselý: Trápil jsem se od prvního do posledního míče

  • Jiří Veselý se v Davisově poháru znovu stal obětí vlastní nervozity. I když mohl jít na kurt po nečekaném vítězství Lukáše Rosola nad Jo-Wilfriedem Tsongou v naprostém klidu a bez tlaku, utkání s Lucasem Pouillem mu vůbec nevyšlo a ve třech setech prohrál. Češi tak s Francií ve čtvrtfinále Davis Cupu hrají po úvodním dnu 1-1.
    15. 7., 22:44 | Aktuality |  5 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Třiadvacetiletému Veselému, který při absenci Tomáše Berdycha zastává roli týmové jedničky, na třineckém dvorci nechodily míče tak, jak je v posledních týdnech zvyklý. Udělal 36 nevynucených chyb. "Ještě v rozehrávce jsem se cítil dobře a těšil jsem se, že budu hrát před domácím publikem, ale pak už tam moc pozitiv nebylo. Trápil jsem se od prvního do posledního míče. Dělal jsem jednu lehkou chybu za druhou, a tak se těžko vyhrává," řekl Veselý.

Veselého problém se jmenuje vlastní psychika. Rodák z Příbrami přiznal, že od tlaku a očekávání v domácím prostředí se zatím nedokáže oprostit a hraje svázaný. "Je to pořád stejné. Já jsem v Davis Cupu snad až na jeden zápas neodehrál ani jedno utkání, se kterým bych byl spokojený. Je to těžké, ale bohužel jsem ještě nenašel cestu, jak psychiku dostat do polohy, že bych hodil všechno stranou," řekl Veselý.

Během zápasů za český daviscupový výběr se prý pere s vlastní psychikou. "Místo, abych bojoval se soupeřem, soupeřím sám se sebou. Potřeboval bych se dostat do své zóny, ale zatím mi to nějak nejde," řekl Veselý, který kurt po dvou hodinách a 17 minutách opouštěl s porážkou 6-7 4-6 5-7.

Luboš Zabloudil, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
16.07.2016 07:28Od: Lasicka Psychika
Je to podobný problém jako s erekci. Když jednou zklame,
stále se bude zabývat myšlenkou, že to nevyjde znovu.
[ Reagovat ]
16.07.2016 11:14Od: Stan_Borowitz
Chce to holt nějakou dobrou psychickou rozkuřovačku ...
[ Reagovat ]
16.07.2016 13:15Od: Lasicka
Lucka Bíla to už nedělá?
Ta má hubu jako pračku na tchuraaky.:-)
[ Reagovat ]
16.07.2016 13:47Od: Stan_Borowitz
Neblázni, Jirka je už tak vyděšenej dost... nebo že by léčka šokem?
[ Reagovat ]
16.07.2016 16:21Od: Lasicka
Máš recht. Chce to trochu plachou a romantickou duši.
A vytrvalou sportovkyni ... Co třeba Martinu Sáblíkovou?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist