Wozniacká na US Open skončila znovu po roce už ve druhém kole

31. 8. 2018, 09:28
Caroline Wozniacká vypadla z US Open podruhé v řadě a potřetí za poslední čtyři roky už ve druhém kole. letos světová dvojka překvapivě nestačila na Ukrajinku Lesju Curenkovou, které v utkání plném chyb podlehla ve dvou setech.
Caroline Wozniacká

Letošní vítězce Australian Open Caroline Wozniacké se od červnového triumfu na trávě v Eastbourne nedaří. Ve Wimbledonu vypadla ve 2. kole a v přípravě na US Open i vinou problémů s pravou nohou nevyhrála jediný zápas.

V New Yorku sice začala výhrou nad Australanku Samanthou Stosurovou, ale ve druhém kole už nestačila na Lesju Curenkovou. Ukrajince podlehla 4-6 2-6 a stejně jako loni pro ni skončil poslední grandslam sezony už po druhém vystoupení.

Na US Open hrála Wozniacká dvakrát finále (2009 a 2014), ale tentokrát byla proti 36. hráčce žebříčku neustále v defenzívě. Ukrajinku nezastavily ani problémy s předloktím, které si nechala několikrát o pauzách masírovat.

"Hrála přesně, co bylo potřeba. Hrála chytřeji než já. Snažila jsem se být agresivní, když jsem viděla možnost, ale kurt je pomalejší. Měla jsem situaci lépe vyhodnotit, ale to jsem neudělala, a proto jsem skončila," řekla Wozniacká.

Pavouk žen US Open už přišel o obě nejvýše nasazené. V 1. kole vypadla jednička Simona Halepová z Rumunska, kterou vyřadila Estonka Kaia Kanepiová.

Curenková, 36. hráčka světového žebříčku, vyzdvihla dvě věci, které jí pomohly dánskou favoritku zaskočit. "Díky dvěma titulům z Acapulca mám skvělé zkušenosti s hraním večerních zápasů ve vysoké vlhkosti. A nedávné vítězství nad Muguruzaovou v Cincinnati i další výhry mi dodaly sebevědomí," připomněla.

Kpřekvapení došlo znovu na zrekonstruovaném stadionu Louise Armstronga. Vypadla na něm i Halepová a o senzaci se na stejném místě postarala Češka Karolína Muchová na úkor bývalé světové jedničky Garbiňe Muguruzaové.

Curenková bude usilovat o postup do osmifinále proti Kateřině Siniakové, která byla v prvním kole dva míčky od porážky a ve druhém musela dokonce odvracet mečbol proti Australance Alje Tomljanovicové.

Naopak wimbledonská vítězka Angelique Kerberová uspěla ve třísetové bitvě. Šampionka z roku 2016, jež vloni při pokusu o obhajobu titulu nepřešla v New Yorku přes první kolo, zdolala Švédku Johannu Larssonovou 6-2 5-7 6-4.

Třicetiletá Němka si duel s Larssonovou ve druhém setu sama zkomplikovala, když za stavu 6-2 5-2 nedokázala dopodávat k vítězství. V dalším gamu pak promarnila dva mečboly a soupeřka její zaváhání využila k zisku setu. Výhru ve vyrovnaném duelu vybojovala čtvrtá hráčka světového žebříčku až po dvou hodinách a 20 minutách.

"Ve druhém setu jsem nevyužila šanci a ona se dokázala vrátit. Snažila jsem se na druhý set zapomenout a jít znovu do vedení," řekla Kerberová v rozhovoru na kurtu. O postup do osmifinále se trojnásobná grandslamová šampionka, jež má ve sbírce i trofej z Australian Open 2016, utká se Slovenkou Dominikou Cibulkovou.

• US OPEN 2018 •
USA / New York, tv. povrch, 53,000.000 dolarů
čtvrteční výsledky (30. 08. 2018)
• Dvouhra ženy - 2. kolo •
Kvitová (5-ČR) - Yafan Wang (Čína) 7-5 6-3
Vondroušová (ČR) - Bouchardová (Kan.) 6-4 6-3
Siniaková (ČR) - Tomljanovičová (Austr.) 6-3 6-7(3) 7-6(4)
Curenková (Ukr.) - Wozniacká (2-Dán.) 6-4 6-2
Kerberová (4-Něm.) - Larssonová (Švéd.) 6-2 5-7 6-4
Garciaová (6-Fr.) - Puigová (Portor.) 6-2 1-6 6-4
Ostapenková (10-Lot.) - Townsendová (USA) 4-6 6-3 6-4
Sasnovičová (Běl.) - Kasatkinová (11-Rus.) 6-2 7-6(3)
Bertensová (13-Niz.) - Di Lorenzová (USA) 6-2 6-1
Keysová (14-USA) - Peraová (USA) 6-4 6-1
Ósakaová (20-Jap.) - Glušková (Izr.) 6-2 6-0
Šarapovová (22-Rus.) - Cirsteaová (Rum.) 6-2 7-5
Sabalenková (26-Běl.) - Zvonarevová (Rus.) 6-3 7-6(7)
Cibulková (29-SR) - Su-Wei Hsieh (Tchaj-wan) 7-6(3) 4-6 6-4
Suárezová (30-Šp.) - Mladenovicová (Fr.) 6-1 4-6 6-4
Kruničová (Srb.) - Flipkensová (Belg.) 6-1 6-3
• Čtyřhra ženy - 1. kolo •
Sestini Hlaváčková/Strýcová (3-ČR) - Kiicková/Loebová (USA) 6-1 7-5
Hradecká/Makarovová (6-ČR/Rus.) - Christianová/Petersonová (USA/Švéd.) 6-2 6-3
Matteková/Šafářová (USA/ČR) - Dijasová/Saisai Zheng (Kaz./Čína) 6-3 7-6(5)
Dabrowská/Yifan Xu (4-Kan./Čína) - Arruabarrenaová/Voráčová (Šp./ČR) 6-2 6-7(5) 6-1
• Mix - 1. kolo •
Sestini Hlaváčková/Roger-Vasselin (5-ČR/Fr.) - Martínezová/Demoliner (Šp./Braz.) 7-6(8) 6-1
Peschkeová/Ram (ČR/USA) - Arruabarrenaová/M. López (Šp.) 6-4 6-3