Zverev možná vynechá Next Gen ATP Finals v Miláně

  • Alexander Zverev si minulý týden na turnaji ATP v Pekingu zajistil svou premiéru na Turnaji mistrů v Londýně a kvůli náročnému programu možná bude muset vynechat akci pro osm nejlepších tenistů do 21 let, Next Gen ATP Finals v Miláně, která je na programu mezi pařížským Masters a právě Turnajem mistrů.
    9. 10. 2017, 12:22 | Aktuality |  9 komentářů
    Alexander ZverevAlexander Zverev 
     
  • Profil hráče

Alexander Zverev si postupem do semifinále na turnaji ATP 500 v čínském Pekingu vybojoval start na Turnaji mistrů v Londýně. Dvacetiletý talentovaný Němec figuruje v žebříčku ATP na čtvrtém místě, a v letošní race je dokonce třetí, hned za Nadalem a Federerem, kteří mají účast na závěrečném vrcholu sezony taktéž jistou.

Rodák z Hamburku s ruskými kořeny tak možná bude muset vynechat Next Gen ATP Finals v Miláně. Premiérový ročník akce pro osm nejlepších tenistů do 21 let se bude konat od 7. do 11. listopadu mezi podnikem Masters v pařížské hale Bercy a právě Turnajem mistrů. Zverev je aktuálně přihlášen na všechny tři turnaje a musí si rozmyslet, zda takto náročný program zvládne.

"S týmem jsme to zatím neprobírali, protože jsem se teprve před patnácti minutami dozvěděl, že jsem se kvalifikoval do Londýna. Budeme to muset promyslet a dobře naplánovat," řekl po výhře ve čtvrtfinále China Open. "Milán bude rozhodně skvělou akcí. Myslím si, že ATP odvádí výbornou práci tím, jak podporuje mladé hráče," dodal Němec, jenž nakonec v Pekingu skončil v semifinále na raketě Kyrgiose.

Na Next Gen ATP Finals budou hráči bojovat o odměny a prestiž, body do žebříčku ale čekat nemohou. Tenisté, kteří se kvalifikují na Turnaj mistrů i akci v Miláně mohou Next Gen ATP Finals vynechat bez jakéhokoli postihu. V Miláně se navíc bude zkoušet velká novinka, jež by mohla značně ovlivnit budoucnost bílého sportu.

Zverev se určitě do Milána zajede podívat alespoň jako divák. "ATP vymyslelo opravdu skvělou akci. Myslím si, že premiérový ročník bude velkým úspěchem pro hráče i samotnou ATP," řekl vítěz pěti letošních turnajů.

TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (9)
09.10.2017 16:09Od: Davor1
Dobre, že tam nebude. Sám ma viac bodov za tento rok ako ďalší štyria za ním dohromady. Takto to bude aspoň maximálne vyrovnané a vyhrať môže hociktorý. Akurát škoda, že to zdegradujú tými novými blbosťami, čo tam chcú skúšať...
[ Reagovat ]
09.10.2017 16:00Od: Kozoroh
Svými letošními výkony Saša dokázal, že přerostl kategorii hráčů Khačanov, Tiafoe a další, pro které je milánský TM-junior primárně určen. Vynechání Milána a upřednostnění Londýna je pochopitelné.
[ Reagovat ]
09.10.2017 15:08Od: aligo Škoda
Mohl být titul zadarmo a turnaj navíc ztratí největší hvězdu a úroveň...
[ Reagovat ]
10.10.2017 11:00Od: Pe3k
Přestože je z nich o parník nejlepší, nemyslím, že by ten titul vyhrál. Vynechat ho je moudré a navíc si tím upevňuje status tenisové hvězdy.
[ Reagovat ]
10.10.2017 12:26Od: baggik
Tak to je turnaj pro mladé naděje, aby se ukázali, představili fanouškům. Pro hráče top 10 už to postrádá význam, turnaj mistrů je zase o level výš.
[ Reagovat ]
09.10.2017 14:23Od: Krisboy
Co by tam taky dělal? Bude přece hrát s velkejma klukama v Londýně. Proč by hrál MS "B", když může hrát s elitou?
[ Reagovat ]
10.10.2017 11:40Od: turista
Je to tak. Saša Zverev dnes už do té absolutní elity patří.
[ Reagovat ]
09.10.2017 12:34Od: kada.tom
Tak to mu v Miláně opravdu poděkují, pokud tam fakt nepojede.
[ Reagovat ]
09.10.2017 12:45Od: George_Renel
Vždyť to má logiku. Přece se neutaví. A on již není příští generace, ale současná.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist