26.08.2021 - 29.08.2021
Přerov ITF
nenastoupila

Zprávy

Bartůňková padla v tříhodinové bitvě, o čtvrtfinále v Kluži ji připravila domácí Bogdanová

WTA KLUŽ - Nikola Bartůňková (17) při teprve druhém startu na turnaji WTA na svou premiérovou výhru nenavázala. Česká teenagerka v hale v rumunské Kluži skončila ve druhém kole po více než tříhodinové bitvě na raketě domácí 73. hráčky světa Any Bogdanové (30), které podlehla 6:4, 6:7, 5:7.

Bartůňková slaví první výhru na turnajích WTA, 17letá naděje porazila v Kluži Jastremskou

Nikola Bartůňková (17) hraje v Kluži svou druhou kariérní hlavní soutěž na nejvyšším okruhu a tentokrát už se postupu do druhého kola dočkala. Talentovaná teenagerka startující na divokou kartu od pořadatelů porazila na rumunské halové akci 7:5, 6:4 bývalou světovou jednadvacítku Dajanu Jastremskou (23). O své největší čtvrtfinále si zahraje s domácí Anou Bogdanovou, nebo Viktorijí Tomovovou.

Bartůňková zničila neporazitelnou a stále řeší školu. Nedokázal bych to, připouští otec

Nikola Bartůňková (17) přivezla z tenisového Wimbledonu pohár za účast ve finále juniorské dvouhry. Byl to její třetí úspěšný grandslam v mládeži. Loni byla v Londýně ve čtvrtfinále, v Paříži v semifinále a letošní svátek v All England Clubu pro ni skončil jen jeden krok od triumfu.