Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Siniaková: Snad je vidět, že jsem bojovnice. Nemůžete být pořád nahoře

  • Kateřina Siniaková prožívá hektické, ale úspěšné období. Jen dva dny po triumfu na turnaji v německém Bad Homburgu vstoupila v pondělí do Wimbledonu a navzdory únavě porazila světovou čtyřiadvacítku Qinwen Zheng z Číny 6:3, 7:5. Současné formy, která ji vynesla na 32. místo světového žebříčku, si váží o to více, že se na jaře trápila se zraněným zápěstím, řekla novinářům.
    4. 7., 12:00 | Rozhovory |  6 komentářů
    Kateřina Siniaková (© AFP)Kateřina Siniaková (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Snad to ukazuje, že jsem bojovnice. Je vidět, že není možné, aby byl člověk non stop jen nahoře. Kariéra je klikatá," uvedla Siniaková, která před měsícem vypadla na Roland Garros v prvním kole. "I když se Paříž nevyvedla, mohla jsem tam být a to jsou ty krůčky, které mají pomáhat. Na kurtu vám to sice nestačí, ale hlavní bylo, že jsem tam mohla být a ne na to koukat v televizi. Každý byl dole a o to více si pak váží, když je nahoře," doplnila.

Přesun po vítězství v Bad Homburgu do Londýna označila za fofr. Informace, že bude hrát hned v úvodní den Wimbledonu, ji nepotěšila. "Bohužel se to občas sejde, že si rozdělí půlky," řekla. Ocenila i přístup rozhodčí, která ji kontaktovala. "Byla jsem překvapená, že mi napsala a ptala se, jestli je třetí runda dobrá. Tak jsem řekla, že jo. Nikdy se mi nestalo, že by se mnou na grandslamu řešili program," uvedla svěřenkyně trenéra Petera Hubera.

Jako výhodu viděla, že dorazila s úspěchem v zádech. "Neměla jsem co potvrzovat. Chtěla jsem vyhrát, ale ona (Qinwen Zheng) byla ta nasazená, která se na to připravovala. Já mohla jen překvapit. Šla jsem do toho s tím, že mám za sebou super týden, a když to klapne, bude to bonus," líčila Siniaková, která si poradila lépe s povětrnostními podmínkami na kurtu.

Během utkání si nechala ošetřit levou kyčel, ale věří, že bude v pořádku. "Je znát, že jsem unavená. Doufám, že to bude v pořádku a nic vážného. Ani jsem neudělala žádný pohyb. Z ničeho nic mě tam začalo píchat a šlo mi to vevnitř po noze. Pomohlo mi, že to fyzioterapeutka uvolnila. Snad to bude příště v pořádku. Tak jako tak tam půjdu a pokusím se předvést maximum." řekla Siniaková, která ve 2. kole narazí na Ukrajinku Lesju Curenkovou.

Se zraněním si již užila své, na jaře laborovala s bolavým zápěstím. "Nesla jsem to těžko. Vloni jsem byla také zraněná, ale teď to bylo jiné, že jsem moc nevěděla, co s tím mám," řekla k potížím, které pramenily z přetížení. Musela překonat i bolest po návratu do tréninku. "Bylo to náročné v hlavě. Měla jsem zelenou, ale furt mě to bolelo. Jsem ráda, že jsem asi trochu býk. Šla jsem přes tréninky a ze dne na den to odešlo. Přesně, jak všichni říkají," popisovala.

Triumf v Bad Homburgu hodnotila vysoko. "Jsem pyšná, jak jsem ten týden zvládla. Jsem ráda, že jsem tam jela a urychlila si tím comeback po zranění," uvedla Siniaková, která vyhrála čtvrtý titul na okruhu WTA a první na trávě.

V 27 letech má tituly ze všech tří povrchů. "Nejsem úplně travařka, ale věřím, že jsem schopná se přizpůsobit na všech površích. Jsem ráda, že jsem přidala i titul na trávě a snad není poslední," uvedla. Hezky se jí dívá i na světový žebříček, v němž poskočila na 32. místo. "Je to krásné číslo. A s tím, co se dělo na začátku roku, bych o tom asi jen snila. Jsem ráda, že se to povedlo. Doufám, že to půjde jen nahoru a objeví se tam nové číslo, které jsem tam ještě neměla," dodala Siniaková. Jejím maximem ve dvouhře je 31. příčka.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
04.07.2023 17:24Od: EllNino 4 tituly
ale nikdy v top 30, to je asi taky celkem rarita :))

Katka má teď vlnu, tak snad vydrží co nejdéle, los má příznivý :)smile
[ Reagovat ]
04.07.2023 16:25Od: horska.kraslice Katka
Přála bych nejen jí, ale i divákům (tedy i sobě, že), aby Katka ve W. ještě pár zápasů v singlu hrála. Její současný singlový tenis je velmi koukatelný, hodně zlepšený, a to jak technicky, tak i mentálně, takže její zápasy jsou pro diváka potěšením pro oko. Kdo by to byl řekl, když ji předloni v singlu "přeskočila" parťačka Bára, že Katka zareaguje takto pozitivně a vypracuje se na vyšší level. Jsou to prostě naše fajn holky, jsem ráda, že je máme.smile
[ Reagovat ]
04.07.2023 13:49Od: tommr Katka Siniaková
tak hlavně že to zranění není nic vážnýho a dá se s tím hrát ...
Los má Katka dobrej jak v singlu tak v deblu. V singlu by mohla ještě pár kol uhrát a v deblu samozřejmě jiný ambice než titul mít ani nemůže ...
[ Reagovat ]
04.07.2023 15:24Od: Liverpool22
smilesmile
[ Reagovat ]
04.07.2023 13:42Od: Otmar
U Britů bych si toho opravdu vážil, oni mají zcela jasnou představu o svých pravdách a přesvědčit je o opaku se rovná návštěvě meziplanetární stanice.smile
[ Reagovat ]
04.07.2023 13:31Od: makro99
"Nikdy se mi nestalo, že by se mnou na grandslamu řešili program" - no jestli to nebude tím, že ještě nikdy nebrala 2 dny před GS (singlovej) titul :) ale ne, je to samozřejmě milé ten kontakt...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist