3. den v Pekingu: První kolo čeká Karolínu Plíškovou, Strýcovou a Siniakovou

1. 10. 2018, 01:00
Previews 9
V rámci třetího hracího dne letošního ročníku turnaje WTA Premier Mandatory v čínském Pekingu se představí tři české naděje. Karolína Plíšková nastoupí proti divoké kartě Samantě Stosurové z Austrálie, Barbora Strýcová se utká s Chorvatkou Petrou Martičovou a kvalifikantka Kateřina Siniaková změří síly s Belgičankou Alison van Uytvanckovou.
NÁŠ DNEŠNÍ VÝBĚR
• Češky v akci •
Kar. Plíšková (7-ČR) - Stosurová (Austr.) | National Tennis Stadium (6:30 SELČ)
Siniaková (ČR) - van Uytvancková (Belg.) | Court 7 (6:30 SELČ)
Strýcová (ČR) - Martičová (Chorv.) | Court 3 (8:00 SELČ)

Karolína Plíšková (7.) - Samantha Stosurová (67.) | National Tennis Stadium (6:30 SELČ)
Karolínu Plíškovou v prvním kole čeká Samantha Stosurová. S Australankou, která dostala od pořadatelů divokou kartu, se utkala jen jednou a před čtyřmi lety ve Wuhanu zvítězila.

Plíšková po úspěšném US Open zahájila asijské turné v hale v Tokiu, kde získala svůj 11. kariérní titul. Česká dvojka vydřela postup přes Gavrilovovou, odvrátila mečboly proti Riskeové, vybojovala výhru nad Vekičovou a do tří sad nemusela překvapivě jen ve finále s Ósakaovou. Ve Wuhanu neměla dost sil a prohrála hned úvodní utkání s ve formě hrající Qiang Wang.

Stosurová vyhrála poslední zápas v hlavní soutěži v červenci na antuce ve Gstaadu. Na třech posledních turnajích skončila v prvním kole. Na první soupeřce ztroskotala v New Havenu, na US Open i ve Wuhanu, kde uhrála čtyři gamy proti domácí Shuai Zhang.

Proti trápící se Stosurové je Plíšková jasnou favoritkou.

Tip: Plíšková ve dvou setech

Karolína Plíšková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Tokio,  Stuttgart (vítězka);  Madrid, Brisbane (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Brisbane (semifinále)
Bilance: 41-18
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na betonech: 20-11
Bilance proti hráčkám Top 50-100: 14-0 (kariérní 87-35)
Grandslamy: Australian Open (čtvrtfinále), French Open (3. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (čtvrtfinále)

Karolína Plíšková - China Open
Kariérní bilance: 4-4
Nejlepší výsledek: osmifinále (2016 - 2017)
Loňský výsledek: osmifinále
Generálka: Tokio (vítězka), Wuhan (2. kolo)

Samantha Stosurová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Mallorca (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Indian Wells, Dauhá, Sydney (2. kolo)
Bilance: 22-26
Bilance z posledních 10 zápasů: 3-7
Bilance na betonech: 8-13
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-4 (kariérní 31-80)
Grandslamy: Australian Open (1. kolo), French Open (3. kolo), Wimbledon (2. kolo), US Open (1. kolo)

Samantha Stosurová - China Open
Kariérní bilance: 7-9
Nejlepší výsledek: semifinále (2014)
Loňský výsledek: 2. kolo
Generálka: Wuhan (1. kolo)

Kateřina Siniaková (47.) - Alison van Uytvancková (52.) | Court 7 (6:30 SELČ)
Kateřina Siniaková se pokusí navázat na úspěšnou kvalifikaci proti Alison van Uytvanckové. S Belgičankou jediný dosavadní souboj prohrála.

Siniaková má po účasti ve třetím kole US Open výbornou formu. Ve Wuhanu prošla dvoukolovou kvalifikací a v hlavní soutěži vyřadila Mladenovicovou, obhájkyni titulu Garciaovou a Muguruzaovou a až ve čtvrtfinále nestačila na Kontaveitovou. Rovněž v Pekingu zvládla kvalifikaci suverénně.

Van Uytvancková po senzačním postupu do osmifinále Wimbledonu vyhrála jediný zápas. Na kontě má momentálně šest porážek v řadě. V Soulu vypadla v prvním kole s Tomljanovičovou a ve Wuhanu s Muguruzaovou.

Siniaková má aktuálně skvělou formu a s trápící se Belgičankou by si měla poradit.

Tip: Siniaková ve dvou setech

Kateřina Siniaková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Shenzhen (finále);  Norimberk (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Shenzhen (finále)
Bilance: 28-21
Bilance na betonech: 15-10
Bilance proti hráčkám Top 50-100: 13-10 (kariérní 48-42)

Kateřina Siniaková - China Open
Kariérní bilance: 0-2
Nejlepší výsledek: 1. kolo (2016 - 2018)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Wuhan (čtvrtfinále)

Alison van Uytvancková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Budapešť (vítězka)
Největší úspěchy na betonech: Montréal, Miami (2. kolo)
Bilance: 22-21
Bilance na betonech: 4-11
Bilance proti hráčkám Top 31-50: 4-2 (kariérní 13-16)
Grandslamy: Australian Open (1. kolo), French Open (2. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (1. kolo)

Alison van Uytvancková - China Open
Kariérní bilance: 1-1
Nejlepší výsledek: 2. kolo (2018)
Loňský výsledek: nehrála
Generálka: Soul (1. kolo), Wuhan (1. kolo)

Barbora Strýcová (25.) - Petra Martičová (37.) | Court 3 (8:00 SELČ)
Barbora Strýcová nastoupí proti Petře Martičové. Chorvatské tenistce se pokusí oplatit letošní porážku z Indian Wells a srovnat s ní vzájemnou bilanci.

Strýcová po postupu do třetího kola US Open startovala v Tokiu a v japonské hale po výhrách nad Dijasovou a Kontaveitovou vybojovala čtvrtfinále, v němž podlehla domácí Ósakaové. Ve Wuhanu v prvním kole přehrála Cornetovou a vzápětí nestačila na Gavrilovovou.

Martičová po skončení závěrečného grandslamu sezony získala svůj premiérový titul na akci WTA 125k v Chicagu. Poté se představila už jen v Québecu. V kanadské hale smetla Broadyovou a Govorcovovou, ale ve čtvrtfinále překvapivě nestačila na Pegulaovou.

Dnešní souboj může dopadnout jakkoli. Mírnou favoritkou by však mohla být Strýcová. Její výhodou může být fakt, že si na asijských betonech již zahrála.

Tip: Strýcová ve třech setech

Barbora Strýcová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Birmingham (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Sydney, Auckland (čtvrtfinále)
Bilance: 23-21
Bilance z posledních 10 zápasů: 5-5
Bilance na betonech: 11-12
Bilance proti hráčkám Top 31-50: 4-1 (kariérní 49-53)
Grandslamy: Australian Open (osmifinále), French Open (osmifinále), Wimbledon (3. kolo), US Open (3. kolo)

Barbora Strýcová - China Open
Kariérní bilance: 4-6
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2017)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Generálka: Tokio (čtvrtfinále), Wuhan (2. kolo)

Petra Martičová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Bukurešť (finále)
Největší úspěchy na betonech: Indian Wells (čtvrtfinále)
Bilance: 30-17
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na betonech: 18-7
Bilance proti hráčkám Top 21-30: 3-2 (kariérní 7-8)
Grandslamy: Australian Open (osmifinále), French Open (2. kolo), Wimbledon (1. kolo), US Open (1. kolo)