Bacsinszká v Rabatu vybojovala čtvrtý titul

30. 4. 2016, 16:20
WTA RABAT - Nejvýše nasazená Švýcarka Timea Bacsinszká smetla ve finále marockého turnaje v Rabatu Novozélanďanku Marinu Erakovicovou 6-2 6-1 a získala tak čtvrtý titul v kariéře.
Timea Bacsinszká

Turnajová jednička Timea Bacsinszká procházela antukovým turnajem v marockém Rabatu bez větších problémů, set ztratila pouze v osmifinále s Ukrajinkou Kozlovou. Ve finále dnes světovou patnáctku vyzvala 186. hráčka světa Marina Erakovicová z Nového Zélandu, jež si účast v hlavní soutěži musela vybojovat v kvalifikaci.

Švýcarka ve finálovém utkání proti Erakovicové dominovala. Za celý zápas, jenž trval hodinu a osm minut hry, nečelila jedinému brejkbolu, zatímco sama soupeřku pětkrát brejkla. Bacsinszká nakonec zvítězila 6-2 6-1 a připsala si tak čtvrtý titul na okruhu WTA. Novozélanďanka utrpěla v pátém finále v kariéře čtvrtou porážku, titul získala jen v roce 2013 v Memphisu.

Poprvé v životě ovládla Bacsinszká turnaj na antuce. Loni triumfovala v Acapulcu a Monterrey na tvrdém povrchu, stejně jako v roce 2009 v Lucemburku.

Šestadvacetiletá Švýcarka se dočkala prvního titulu v sezoně po nevydařeném vystoupení ve Fed Cupu, v němž podlehla Barboře Strýcové i Karolíně Plíškové a umožnila českým tenistkám postoupit do finále.