Bellucci si polepšil o 53 míst, Moya vypadl ze stovky

3. 8. 2009, 09:36
Jednadvacetiletý Brazilec Thomaz Bellucci se díky premiérovému triumfu ze Gstaadu posunul v žebříčku ATP na 66. místo. Příblížil se tak svému maximu. Na něj se dnes dostal Američan Sam Querrey, který vyhrál turnaj v LA a poskočil již na 26. příčku.
Thomaz Bellucci

Životním úspěchem Thomaze Bellucciho byla finálová účast začátkem letošní sezony na domácím podniku v Costa do Sauipe. Jednadvacetiletý Brazilec dostal od pořadatelů šanci zahrát si na divokou kartu a nakonec podlehl až v boji o titul ve třech setech Robredovi.

Minulý týden si účast v hlavní soutěži antukového turnaje ve švýcarském Gstaadu musel vybojovat v kvalifikaci. Tu zvládl a nastartoval se k nečekanému tažení. Cestou do finále vyřadil tři nasazené soupeře: domácí jedničku Wawrinku, trojku Andrejeva a šestku Kiefera, který však kvůli zranění za příznivého stavu vzdal. Bellucci ve svém druhém finále porazil Becka a ze 119. místa se posunul na 66. příčku. Od maxima ho dělí ještě tři pozice.

Litovat nemusí ani poražený Andreas Beck. Třiadvacetiletý Němec se poprvé dostal do první světové padesátky, když poskočil na 39. místo.

Maximum si vytvořili oba finalisté z Los Angeles. Sam Querrey si letos počtvrté zahrál o titul a díky výhře nad Ballem je už šestadvacátý. Překvapení turnaje Carsten Ball z Austrálie, který se v Kalifornii dočkal vůbec první výhry na okruhu ATP, se posunul o šedesát míst na 145. příčku.

Zpět na výslunní se dere Nikolaj Davyděnko. Ruský tenista získal druhý titul v řadě a nyní je již osmý.

Poprvé po téměř 14 letech vypadl z první světové stovky zanedlouho třiatřicetiletý Španěl Carlos Moya. Bývalá světová jednička a vítěz Roland Garros totiž kvůli zranění kyčle již téměř půl roku nehraje.