Blake zvítězil v pětisetové bitvě

26. 8. 2008, 10:37
Až do loňského US Open nevyhrál americký tenista James Blake jediný pětisetový zápas. Před rokem se to konečně změnilo a letos si svou bilanci takto dlouhých utkání znovu vylepšil. Tentokrát proti krajanu Youngovi, přes kterého prošel do druhého kola.
James Blake

Zápas mezi devátým nasazeným Blakem a Donaldem Youngem skončil až po půlnoci tamního času, kdy Blake po téměř třech hodinách po vítězství 6-1 3-6 6-1 4-6 6-4 mohl radostně zvednout ruce nad hlavu.

"Už dřív jsem říkal, že mi mohou pomoci zkušenosti a že rozdíl může být jen v jednom nebo dvou bodech," prohlásil po vítězství nad bývalou juniorskou světovou jedničkou.

Utkání mohl Blake ukončit dřív, ve čtvrtém setu měl totiž brejk, Young ale dokázal sadu ještě získat pro sebe a vynutit si pátý set. V něm ale zkušenější z Američanů dokázal sebrat svému soupeři podání a zápas už dotáhnout do vítězného konce.

"Bylo to skvělé," netruchlil po utkání Young, třetí nejmladší hráč v mužské soutěži. "Moc jsem si to užíval. Samozřejmě mě netěší, že jsem vypadl, ale podívejte se, s kým jsem hrál."

Pro Blakea to bylo teprve čtvrté vítězství v utkání, které dospělo do pátého setu. Až do loňského US Open měl v pětisetových bitvách bilanci 0-9, nyní je to 4-11.

Porážky dalšího domácího hráče byli svědky diváci v utkání mezi Johnem Isnerem a Němcem Andreasem Beckem. Isner, který před rokem prošel do třetího kola a sebral set Rogeru Federerovi, neuhrál proti svému soupeři ani set a po prohře 6-7 4-6 6-7 je ze hry venku.

Výsledky - US Open - muži:
Blake (9) - Young (oba USA) 6:1, 3:6, 6:1, 4:6, 6:4, Melzer (Rak.) - Lopez (27-Šp.) 4:6, 7:6 (7:5), 6:2, 2:6, 6:4, De Heart (USA) - O. Rochus (Belg.) 7:6 (7:4), 5:7, 6:4, 3:6, 6:4, Kohlschreiber (25-Něm.) - Horna (Peru) 6:2, 6:3, 6:2, Beck (Něm.) - Isner (USA) 7:6 (7:5), 6:4, 7:6 (7:3), Troicki (Srb.) - Ball (Austr.) 7:6 (7:3), 6:0, 6:1, Llodra (Fr.) - Gabašvili (Rus.) 6:3, 5:7, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).