Češi mohou začít nový ročník Davis Cupu v Austrálii, Španělsku či USA

  • Čeští tenisté budou při čtvrtečním losování Světové skupiny Davis Cupu 2017 čtvrtí nasazení. Jejich soupeř pro první kolo vzejde z osmičky Austrálie, Kanada, Německo, Itálie, Japonsko, Rusko, Španělsko a USA.
    19. 9. 2016, 21:44 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila si tak 3. a 5. února například mohou zopakovat utkání s Německem, které letos v Hannoveru porazili 3-2. Následně Češi ve čtvrtfinále už bez dlouholeté jedničky Tomáš Berdycha prohráli v Třinci 1-3 s Francií.

Vedle Německa by se příští rok Češi v rámci střídání pořadatelství utkali na domácí půdě ještě s Japonskem a Ruskem. Při prvním střetnutí o hostiteli rozhoduje los, jenž v případě duelu s Kanadou před loňským losováním určil za domácí také Čechy. Naopak jistotu venkovního duelu bude Navrátilův tým mít v případě Austrálie, Itálie, Španělska a USA.

Nový ročník Davis Cupu se v Londýně losuje ve čtvrtek ve 14:00. Dalšími nasazenými celky jsou letošní finalisté Argentina a Chorvatsko, loňští šampioni Britové, Švýcarsko, Francie, Belgie a Srbsko.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
20.09.2016 17:01Od: tommr v každým případě nás čeká těžkej soupeř
z tý osmičky možnejch soupeřů se vybírá opravdu jen těžko a už ted se dá říct, že pokud zase nebude hrát Tomáš Berdych tak nás skoro jistě čeká baráž ...
Jinak jsem úplně nepochopil jak je to s tou Kanadou? Platí to lonský losování i pro letošek nebo by se v případě zápasu s Kanadou letos losovalo o hostiteli znovu?
[ Reagovat ]
20.09.2016 15:59Od: Praguna
25% šance ,že chytnou USA či Španěly.To by byl pech. I Austrálii bych v 1.kole bral,protože před tím tam všichni budou pobývat a nemusí letět na otočku. Příjemné by bylo Japonsko doma.
[ Reagovat ]
21.09.2016 10:48Od: turista
Těžko vybírat. Japonsko je dnes už těžký soupeř pro kohokoliv.
[ Reagovat ]
19.09.2016 23:47Od: FulnekUltras Hokejoví Čecháčci na WC zaslouženě končí
těch chyb dozadu bylo ve dvou zápasech strašidelně moc...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist