Českou bitvu vyhrála Allertová

• ITF BRATISLAVA - Denisa Allertová i nadále potvrzuje na turnaji kategorie ITF s dotací 25 000 amerických dolarů v Bratislavě roli největší favoritky na titul. V semifinále si znovu po třech týdnech poradila s krajankou Terezou Smitkovou. Tentokrát stačily Allertové jen dva sety a po výhře 6-3 6-4 postoupila do zítřejšího finále. O titul si zahraje s Rumunkou Andreeou Mituovou.
    12. 11., 12:56 | Aktuality |  10 komentářů
    Denisa Allertová; © Jimmie 48 PhotographyDenisa Allertová; © Jimmie 48 Photography

Denisa Allertová se herně zvedla na zářijovém turnaji v uzbeckém Taškentu, kde došla až do semifinále. Od té doby se potřetí za sebou probojovala minimálně do čtvrtfinále.

Oba úvodní zápasy zvládla na halových turnajích WTA v Linci a Lucemburku a na podniku ITF v Bratislavě zatím potvrzuje roli nasazené jedničky a zahraje si o titul. Beze ztráty setu přehrála Magdalenu Pantůčkovou, Dianu Marcinkevicovou a dnes i Terezu Smitkovou. Ve čtvrtfinále jí vzdala zápas po prvním setu Arantxa Rusová.

I Smitkové se v posledních týdnech dařilo. V Lucemburku prošla kvalifikací a v osmifinále ji zastavila právě Allertová. Na turnaji ITF v Poitiers sice nenastoupila k zápasu druhého kola, v Bratislavě ale přehrála všechny tři soupeřky bez větších komplikací.

Smitková měla k vyřazení Allertové v Lucemburku blízko, zápas ale po nevyužití mečbolů ztratila. Dnes začala zápas opět lépe, ale o nadějné vedení 3-1 pěti gamy v řadě přišla.

Ve druhém setu už stačil Allertové jen jeden brejk, Smitková měla možnost v závěrečné hře zápas ještě zdramatizovat, rodačka z Prahy však brejkbol odvrátila a po 71 minutách využila hned první mečbol.

V boji o titul čeká Allertovou turnajová sedmička Andreea Mituová. S tou česká tenistka jediný vzájemný zápas před třemi lety na domácí půdě v Olomouci prohrála.