Cibulková i Bouchardová se po Melbourne chytily v Acapulku

27. 2. 2014, 07:49
Aktuality 13
Po úspěšném vystoupení na Australian Open čekaly na další výhru na turnaji WTA až do Acapulka, v Mexiku však Dominika Cibulková i Eugenie Bouchardová postoupily bez problémů už do čtvrtfinále. V něm je i třetí nasazená Estonka Kanepiová, která v duelu s Němkou Görgesovou odvracela mečbol.
Eugenie Bouchardová

Dvě nejvýše nasazené tenistky v Acapulku Dominika Cibulková a Eugenie Bouchardové postoupily do čtvrtfinále poté, co své soupeřky porazily shodně 7-5 a 6-2. Slovenská hráčka přešla přes Belgičanku Yaninu Wickmayerovou, která favoritku trápila jen v úvodním setu, v němž dokázala ze stavu 2-5 srovnat, mladá Kanaďanka Bouchardová zdolala Španělku Laru Arruabarenovou.

"Pořád bojuju se svým podáním, ale znovu jsem vyhrála, takže jsem spokojená," řekla po utkání Cibulková, která od koncovky první sady získala sedm her po sobě. "Byl to jen jeden brejk. Uvolnila se, neměla co ztratit, já jsem možná měla hrát agresivněji. Od stavu 5-5 jsem ale věděla, co hrát. Ten game, kdy jsem odvrátila brejkbol na 5-6, byl hodně, hodně důležitý," dodala.

Výrazně těžší zápas má za sebou další spolufavoritka turnaje Kaia Kanepiová. Estonská tenistka sice v úvodním setu duelu s Julií Görgesovou dokázala dotáhnout ztrátu dvou brejků, ve zkrácené hře ale uspěla Němka. Turnajová trojka si vynutila rozhodující set, v němž se Görgesová dostala znovu rychle do vedení. Kanepiová otočila z 1-4 na 6-5 a měla možnost zápas ukončit, tentokrát ale prokázala pevné nervy její soupeřka, a tak po dvou a půl hodinách dospělo utkání do dalšího tie-breaku. V něm dělil Němku od vítězství jediný míček, svůj mečbol ale Görgesová nevyužila, za což ji Kanepiová potrestala. Poslední tři výměny zápasu patřily Estonce, která zvítězila 6-7 6-4 a 7-6.

"Bylo to jako na houpačce," komentovala téměř tříhodinový souboj Kanepiová. "Jedna z nás hrála dobře, potom zase druhá, pak se to znovu otočilo. Na konci jsem pár bodů zahrála líp, proto jsem tenhle vyrovnaný a těžký zápas vyhrála. Dobře jsem trefovala forhend a podání a snažila se hrát agresivně, když to bylo možné. Samozřejmě jsem nehrála pořád perfektně, ale v důležitých momentech to fungovalo."