Další předčasné ukončení sezony. Almagro si letos už nezahraje

  • Nicolas Almagro se letos na kurty kvůli zranění kolene už nedostane. Dvaatřicetiletý Španěl na sociálních sítích oznámil, že letošní sezonu ukončuje předčasně a stal se již sedmým hráčem, jemuž zdravotní potíže znemožnily účastnit se závěrečných turnajů roku.
    18. 10. 2017, 10:16 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Nicolas Almagro se měl tento týden představit na halové akci ATP 250 ve Stockholmu. Místo toho se ale z turnaje před startem zápasu prvního kola odhlásil a o něco později na svém twitterovém účtu oznámil konec sezony kvůli zranění kolene.

Bývalý devátý hráč světa odehrál poslední soutěžní utkání na konci září na challengeru v Římě, kde v prvním kole podlehl Srbovi Djeremu. Nyní mu v žebříčku ATP patří až 136. příčka.

Zdravotní problémy měl totiž v průběhu letošní sezony už dvakrát a dohromady odehrál pouhých 29 zápasů. Po Australian Open laboroval tři měsíce se zraněním lýtka a po French Open se ozvalo právé levé koleno, které Almagra ze hry vyřadilo na další tři měsíce.

Jeho největšími letošními úspěchy jsou čtvrtfinálové účasti z Dauhá a Estorilu. Na dalších turnajích včetně challengerů nedokázal v hlavní soutěži vyhrát dva duely v řadě a jedná se o jednoznačně nejhorší sezonu Španěla od roku 2002, kdy zahájil svou kariéru.

Almagro je již sedmým hráčem, jenž letošní sezonu musel kvůli zdravotním potížím ukončit předčasně. Přidal se tak k Andymu Murraymu (kyčel), Novakovi Djokovičovi (loket), Stanovi Wawrinkovi (koleno), Keiovi Nišikorimu (zápěstí), Gillesovi Müllerovi (loket) a Adamovi Pavláskovi (zápěstí).

TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
TOPlist