Do třetice všeho dobrého. Larssonová slaví v domácím Bastadu v premiérový titul

19. 7. 2015, 15:52
Aktuality 10
WTA BASTAD - Johanna Larssonová proměnila své třetí finále na domácí antuce v Bastadu v premiérový titul. Šestadvacetiletá švédská tenistka dnes ve finále přehrála obhájkyni titulu Němku Monu Barthelovou 6-3 7-6.
Johanna Larssonová (©Collector SO/F.Berggren)

Johanna Larssonová postoupila na domácí antuce v Bastadu do finále už potřetí za posledních pět let. V roce 2011 prohrála v boji o titul s Polonou Hercogovou a předloni nepřekvapila Serenu Williamsovou.

Letos si Švédka v domácím prostředí poradila bez ztráty setu s Hogenkampovou, Němkou Friedsamovou, ve čtvrtfinále pak s Barborou Strýcovou a v semifinále přehrála i mladou Kazaškou Julii Putincevovou. V boji o titul narazila sedmá nasazená tenistka turnaje na loňskou šampionku Monu Barthelovou z Německa, se kterou v předchozích třech duelech neuhrála ani set.

Na antuce se však Švédka s Němkou potkaly poprvé. Larssonová sice hned na začátku prvního setu přišla o vlastní podání, později však už nezaváhala a sama Barthelové vzala podání celkem třikrát. První sadu získala domácí hráčka poměrem 6-3.

Ve druhém dějství se hrály dlouhé výměny a průběh byl velmi vyrovnaný. Každá z finalistek si dvakrát prohrála podání a o vítězce druhého setu proto musela rozhodnout až zkrácená hra. V té uspěla domácí Larssonová, jež po hodině a 42 minutách vyhrála 6-3 7-6 a radovala se tak ze zisku svého premiérového titulu na okruhu WTA.