Dolgopolov se rozčílil nad otázkou na podezřelé sázky

  • Atmosféru tiskové konference ukrajinského tenisty Alexandra Dolgopolova po vítězném zápasu úvodního kola US Open rozvířila otázka na podezřelé sázky na jeden z jeho předchozích zápasů. Soupeř Tomáše Berdycha pro druhé kolo na ni zareagoval vztekle a nešetřil sprostými slovy.
    31. 8. 2017, 10:00 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Chcete mou upřímnou odpověď? Na to vám se.., je to jako cirkus," vybuchl osmadvacetiletý Ukrajinec. "Nechci o tom ani mluvit. Už jsem mluvil s TIU, respektuji jejich práci, řekl jsem jim všechno potřebné," dodal.

Podezření vzbudily sázky na Dolgopolovův zápas 1. kola na předchozím turnaji ve Winston-Salemu, který Ukrajinec překvapivě prohrál s Brazilcem Thiagem Monteirem. Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) oznámila, že se duelem zabývá, formální vyšetřování ale nezahájila.

Práci novinářů Dolgopolov označil za vymýšlení pohádek. "Psaní takových věcí před tím, než začne vyšetřování, je hloupé," dodal s tím, že vůbec nevěděl, že na jeho prohru bylo před zápasem vsazeno tolik peněz, že některé kanceláře raději stáhly duel z nabídky.

Aktuálně 64. hráč světového žebříčku podlehl Monteirovi, jenž byl v pořadí ATP o 51 míst níž, za pouhých 55 minut dvakrát 3:6. V zápase si nevypracoval ani jeden brejkbol. Nevydařený duel se nyní dotýká i jeho rodiny, na sociálních sítích čelí výhrůžkám.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
31.08.2017 19:57Od: Stan_Borowitz Zápas s Berdychem
taky evidentně prodal, akorát schválně vyhrál, ale princip je stejný. Je to prodavač zápasů.
[ Reagovat ]
31.08.2017 20:16Od: a.magerova Re: :-))
Ano ano.... schválně vyhrát je horší než schválně prohrát, za to je nutný dvojnásobný trest !!!
[ Reagovat ]
31.08.2017 10:41Od: Pavol Viete ako stratil Dolgopolov prvé podanie ?
V prvom sete. Aký to bol trest a za čo ?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist